«ՀայՓոստը» զգուշացնում է՝ կեղծ էջերին անձնական տվյալ չտրամադրել
«ՀայՓոստը» զգուշացնում է՝ չվստահել կեղծ էջերին և որևէ անձնական տվյալ չտրամադրել, չանցնել անհայտ հղումներով:
Հայտարարության մեջ ասվում է․
«Ահազանգեր ենք ստանում, որ խարդախները կրկին «ՀայՓոստի» անունն են շահարկում:
Այս անգամ քաղաքացիները հաղորդագրություններ են ստանում, իբրև թե, ՀայՓոստի անունից, որոնցում նշվում է իբր իրենց ծանրոցը հասել է պահեստ, սակայն չի կարող առաքվել՝ հասցեի ոչ ամբողջական տեղեկատվության համար, ապա խնդրում են 12 ժամվա ընթացքում հաստատել իրենց հասցեն՝ անցնելով իրենց տրամադրած կեղծ հղումով:
Հայտնում ենք, որ «ՀայՓոստը» տվյալ հաղորդագրությունների հետ որևէ առնչություն չունի: Հորդորում ենք քաղաքացիներին ուշադրություն դարձնել, թե ինչ հեռախոսահամարից են ստանում տվյալ հաղորդագրությունը, ինչպես նաև կայքի հղումին, որը կրկին ոչ պաշտոնական է:
Հարգելի հաճախորդներ, խնդրում ենք չվստահել կեղծ էջերին և որևէ անձնական տվյալ չտրամադրել, չանցնել անհայտ հղումներով:
Հավելենք, որ «ՀայՓոստի» հաճախորդներն առաքանիի մասին հաղորդագրություն են ստանում պաշտոնական հեռախոսահամարից, երբ իրենց առաքանին փոստային բաժանմունքում է:
Հաղորդագրության մեջ կցվում է նաև պաշտոնական հղում, որի միջոցով կարող են առաքում պատվիրել:
«ՀայՓոստի» ծառայությունների ու առաջարկների վերաբերյալ տեղեկություններ ստանալու համար հորդորում ենք օգտվել բացառապես պաշտոնական աղբյուրներից»։

«Айпост»: Не доверяйте фейковым страницам и не предоставляйте никаких личных данных
«Айпост» предупреждает не доверять фейковым страницам и не предоставлять никаких персональных данных, не переходить по неизвестным ссылкам.
«Уважаемые клиенты,
Мы получаем предостережения о том, что мошенники манипулируют именем компании “Айпост”.
На этот раз граждане получают сообщения, отправленные якобы от имени “Айпост”, в которых сообщается, что их посылка находится на складе, но не может быть доставлена из-за неполного адреса, поэтому им предлагается подтвердить свой адрес, перейдя по поддельной ссылке, предоставленной мошенниками.
Мы заявляем, что “Айпост” не имеет никакого отношения к подобным сообщениям. Мы призываем граждан обращать внимание на номер телефона, с которого приходит сообщение, а также на ссылку на сайт, который тоже не является официальным.
Уважаемые клиенты, мы просим вас не доверять поддельным сайтам и не сообщать никаких персональных данных, не переходить по неизвестным ссылкам.
Добавим, что клиенты “Айпост” получают информацию о своих отправлениях после их поступления в почтовое отделение только по официальному номеру телефона. В  сообщении содержится официальная ссылка, по которой можно заказать доставку.
Информацию об услугах и предложениях “Айпост” можно получить исключительно из официальных источников: