Պնդումը, թե «բանակցություն է վարվել տարածք հանձնելու ուղղությամբ», առնվազն ամոթալի ու ստոր է․ ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավարի արձագանքը Արարատ Միրզոյանին
«ՀՀ արտգործնախարարի հաստիքը զբաղեցնող մարդն այսօր իր կյանքի ամենամեծ ձեռբերումն ունեցավ՝ «կռուտիտների» վարպետությամբ գերազանցեց նույնիսկ իր շեֆին»,- Yerevan.Today-ի զրույցում ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանը՝ ի պատասխան խորհրդարանում Արարատ Միրզոյանի ելույթի:
«Նախագահ Քոչարյանի իշխանության տարիներին ՀՀ իշխանությունները Արցախյան հարցով վարվող բանակցություններում ազատագրված որևէ տարածքից զորքերի դուրսբերումը միշտ և պարտադիր կապել են Արցախի Հանրապետության անկախ կարգավիճակի հարցի հետ: Դա պատմական փաստ է, և առնվազն ամոթալի ու ստոր է պնդել, թե բանակցություն է վարվել տարածք հանձնելու ուղղությամբ»,- ասել է Բագրատ Միկոյանը:

По меньшей мере, стыдно и подло утверждать, что «велись переговоры о передаче территорий»: Ответ руководителя Офиса второго президента Республики Армения Арарату Мирзояну
15/03/2024 21:27
Человек, занимающий должность министра иностранных дел Республики Армения, сегодня сделал самое большое достижение в своей жизни: он превзошел своего шефа в мастерстве искажения и фальсификации фактов. Об этом в беседе с Yerevan.today сказал руководитель Офиса второго президента Армении Роберта Кочаряна Баграт Микоян, комментируя выступление главы МИД Республики Армения Арарата Мирзояна в парламенте.
«В годы правления президента Кочаряна власти Армении в ходе переговоров по Арцаху всегда и в обязательном порядке связывали вывод войск с какой-либо освобожденной территории с вопросом независимого статуса Республики Арцах. Это исторический факт, и, по меньшей мере, стыдно и подло утверждать, что велись переговоры о передаче территорий», — подчеркнул Баграт Микоян.