Տավուշում հանդիպման մասնակիցների ձեռքից վերցրել են հեռախոսները, Փաշինյանն իր հետ տարած մի տեսախցիկով փորձելու է ստեղծել կեղծ տպավորություններ և էլի մոլորեցնել հանրությանը․ Դանիելյան
18/03/2024 17:32
«Ինչպես հայտնի է՝ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր անակնկալ այց է կատարել Տավուշի մարզ: Ոսկեպար համայնքում տեղի է ունեցել հանդիպում մարզպետի, Նոյեմբերյան խոշորացված համայնքի ղեկավարի և մի քանի գյուղերի վարչական ղեկավարների ներկայությամբ:
Փաստենք, որ նշված հանդիպմանը ներկա չեն եղել զանգվածային լրատվության ներկայացուցիչները:
Այսինքն՝ Փաշինյանն իր հետ տարած մի տեսախցիկով փորձելու է ստեղծել շինծու տպավորություններ և հերթական անգամ մոլորեցնել հանրությանը:
Հանդիպմանը մասնակից մարդկանց ձեռքից հավաքել են հեռախոսները և այլ իրեր: Այն ացնել է թեժ մթնոլորտում:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ 4 գյուղերը պետք է անհապաղ հանձնել Ադրբեջանին, այլապես պատերազմ կլինի, Ադրբեջանը ուժով կվերցնի, իսկ մենք չենք կարող դիմակայել:
Հանդիպման մասնակիցները հարց են ուղղել՝ արդյոք այդ գյուղերի հանձնմամբ Ադրբեջանին չի անցնի՞ նաև միջպետական ճանապարհը, որտե՞ղ են դրա արդյունքում հայտնվելու ադրբեջանցիները, և արդյոք երաշխավորվո՞ւմ է դրանով, որ պատերազմ չի լինի:
Փաշինյանը պատասխանել է՝ չի կարող երաշխավորել, և կարող է ընդամենը հուսալ, որ չի լինի պատերազմ և կփորձի այնպես անել, որ այդ ճանապարհներն անվտանգ կլինեն: Նա նաև հայտնել է, որ Ադրբեջանի հետ նաև Թուրքիան է, և «այլ ճար չկա՝ պետք է տանք»:
Փաշինյանը կոնկրետ ժամկետներ չի նշել, սակայն մեր տեղեկություններով՝ այցի նպատակը հենց գործողություններն արագացնելն է եղել:
Եվ չնայած որ Փաշինյանն իր հետ նաև մարդիկ է տարել՝ որոշակի մեղմ ֆոն ստեղծելու նպատակով, այդուհանդերձ, գյուղացիները բավականին սուր հարցեր են ուղղել՝ փորձելով հասկանալ, թե ի վերջո, ադրբեջանցիները որտե՞ղ են կանգ առնելու: Փաշինյանը կրկին իրեն հատուկ մանիպուլացնող ոճով պատասխանել է, որ կաշխատեն այլընտրանքային ճանապարհներ կառուցել և այլն:
Փաստենք, որ սրանով հաստատվում են մեր բոլոր մտահոգությունները. օկուպացիոն ռեժիմի սույն պարագլուխն Ադրբեջանի հետ միասին դուրս է եկել հայ ժողովրդի դեմ և պատերազմի սպառնալիքներով, խաղաղության խոստումներով փուլ առ փուլ հասնելու է նրան, որ մի օր այդ «դեմարկացիան» տեղի ունենա Երևանում»:

В Тавуше у участников встречи отобрали телефоны и другие вещи: Пашинян с помощью камеры, которую взял с собой, попытается создать фальшивое впечатление и еще больше ввести общественность в заблуждение
18/03/2024 19:53
Пашинян заявил тавушцам о том, что 4 села надо немедленно сдать Азербайджану, иначе будет война. Об этом написал на своей странице в Facebook депутат от блока «Армения» Гарник Даниелян.
«Как известно, Никол Пашинян сегодня совершил неожиданный визит в Тавушскую область. В общине Воскепар состоялась встреча. Причем на ней не было представителей СМИ.
То есть Пашинян с помощью камеры, которую взял с собой, попытается создать фальшивое впечатление и в очередной раз ввести общественность в заблуждение.
Телефоны и другие вещи у участников встречи отобрали. Сама встреча прошла в достаточно напряженной атмосфере.
Пашинян сказал, что 4 села немедленно должны быть сданы Азербайджану, иначе будет война, Азербайджан возьмет их силой, а мы не сможем сопротивляться.
Участники встречи спросили, не перейдет ли Азербайджану и межгосударственная дорога, где в результате всего этого окажутся азербайджанцы и гарантирует ли это то, что не будет войны?
Пашинян ответил, что не может ничего гарантировать, можно лишь надеяться, что войны не будет, а он постарается сделать так, чтобы эти дороги были безопасными. Он также сообщил, что рядом с Азербайджаном еще и Турция и другого пути нет - надо сдать.
Пашинян не назвал конкретных дат, но, по нашей информации, целью визита было ускорение действий.
Таким образом все наши опасения подтверждаются. Лидер оккупационного режима вместе с Азербайджаном вышел против армянского народа и угрозами войны и обещаниями мира шаг за шагом добьется того, что однажды эта самая «демаркация» состоится в Ереване».