Շնորհակալություն ձեր երկրի համար ավելի պայծառ ապագա կառուցելուն ուղղված ձեր աշխատանքի համար. ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը՝ Փաշինյանին
19/03/2024 14:03
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը կարծում է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իրական հանձնառություն է ցուցաբերել կոռուպցիայի դեմ պայքարում:
«Դուք իրական հանձնառություն եք ցուցաբերել նաև ժողովրդավարական ձեր ինստիտուտներն ուժեղացնելու ու իրավունքի  գերիշխանությունը պահպանելու հարցում», - Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո այս մասին հայտարարեց նա։
Ստոլտենբերգը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ վարչապետին՝ իրեն ջերմորեն ընդունելու համար։
«Շնորհակալություն նաև ձեր երկրի ու տարածաշրջանի համար ավելի պայծառ ապագա կառուցելուն ուղղված ձեր աշխատանքի համար»,- հավելեց ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը։

Генеральный секретарь НАТО Пашиняну: Спасибо за вашу работу по построению светлого будущего для вашей страны
19/03/2024 16:41
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг считает, что премьер-министр Никол Пашинян продемонстрировал реальную приверженность борьбе с коррупцией.
"Вы продемонстрировали реальную приверженность укреплению ваших демократических институтов и поддержанию верховенства закона", - сказал он после встречи с Николом Пашиняном.
Столтенберг поблагодарил премьер-министра Армении за теплый прием.
«Я также благодарю вас за вашу работу по построению светлого будущего для вашей страны и региона», — добавил генеральный секретарь НАТО.