Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Ընդունեք իմ շնորհավորանքները Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Նման պատասխանատու պաշտոնում Ձեր վերընտրվելը թույլ կտա մեզ շարունակել բովանդակալից երկխոսությունը՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի և մեր երկրների ժողովուրդների շահերը հաշվի առնելու ավանդույթների վրա։
Հուսով եմ, որ կշարունակենք ակտիվ փոխգործակցությունը քաղաքական, առևտրատնտեսական, հումանիտար և այլ ոլորտներում՝ նպատակ ունենալով բարձրացնել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև համագործակցությունն ու փոխըմբռնումը։

Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Владимиру Путину
Президент республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Владимиру Путину по случаю переизбрания на пост президента Российской Федерации.
Примите мои поздравления по случаю переизбрания на пост президента Российской Федерации.
Ваше переизбрание на столь ответственную должность позволит нам продолжить конструктивный диалог, основанный на традициях взаимного уважения и учета интересов народов наших стран.
Надеюсь, что мы продолжим активное сотрудничество в политической, торгово-экономической, гуманитарной и других сферах с целью расширения сотрудничества и взаимопонимания между Республикой Армения и Российской Федерацией.