Պետք է շատ ուրախ լինենք, որ մեր երկրի վարչապետն ուղղակիորեն հանդիպում է այն բնակիչների հետ, որոնք ապրում են Տավուշում. Արսեն Թորոսյան
19/03/2024 14:07
Մենք պետք է շատ ուրախ լինենք, որ մեր երկրի վարչապետն անսալով ժողովրդավարությանն ու թափանցիկ կառավարման սկզբունքներին, ուղղակիորեն հանդիպում է այն բնակիչների հետ, որոնք ապրում ենք հենց այդ հատվածներում, ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչու է Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել տավուշցիների հետ և խոսել գյուղերի հանձնման մասին, մինչդեռ նույնը չի արել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Պետք է հասկանանք, որ Ադրբեջանն այնպիսի պետություն է, որտեղ մարդու իրավունքները և մարդկանց կարծիքները ոչ մեկին չեն հետաքրքրում։ Սա շատ կարևոր է, որ ուղիղ երկխոսություն է տեղի ունենում, նույնիսկ եթե կլինեն լարվածություններ և չհասկացվածություն, բայց շատ կարևոր է, որ այդ խոսակցությունը լինի։ Սա խոսում է այն մասին, որ մենք որևէ գաղտնի բան չենք անելու»,-ասաց Արսեն Թորոսյանը։

Арсен Торосян: Мы должны быть очень рады, что премьер-министр нашей страны напрямую встречается с жителями, проживающими в Тавуше
«Мы должны быть очень рады, что премьер-министр нашей страны, соблюдая принципы демократии и прозрачного управления, встречается напрямую с жителями, проживающими в этих районах», - сказал депутат от партии "Гражданский договор" Арсен Торосян, отвечая на вопрос, почему Никол Пашинян встретился с жителями Тавушской области и говорил с ними о сдаче сел, в то время как президент Азербайджана Ильхам Алиев не сделал того же.
«Мы должны понимать, что Азербайджан – это государство, где права человека и мнение людей никого не интересуют. Очень важно, чтобы был прямой диалог, даже если есть напряженность и недопонимание, очень важно, чтобы этот разговор состоялся. Это свидетельствует о том, что мы не будем ничего делать тайно", - сказал Арсен Торосян.