«Դասական քաղաքական հետապնդում է․ տղաները մեղադրվում են իշխանության հասցեին կոշտ քննադատական խոսք հնչեցնելու համար՝ Տավուշի գյուղերը հանձնելու պատճառով»․ Մելիքյան
22/03/2024 18:30
«Իմնեմնիմի»-ի գործով զարգացումների մասին է հայտնել փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Նարեկ Սամսոնյանին տարել են Շենգավիթի դատարան։ Սամսոնյանին կալանավորելու միջնորդությունը «մակագրվել է» դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանին։ Նիստը կսկսվի շուտով՝ երևի մաքսիմում մեկ - մեկուկես ժամից Շենգավիթի դատարանում։
Վազգեն Սաղաթելյանը դեռ Երևանի քննչականում է։ Մեղադրանք են առաջադրում։ Շուտով նրան նույնպես կտեղափոխեն Շենգավիթի դատարան։ Վազգենի պաշտպանությունը ստանձնել է Արսեն Բաբայանը (ըստ օրենքի՝ նույն փաստաբանը չի կարող նույն գործով մեկից ավել պաշտպանյալ ունենալ):
Տղաները մեղադրվում են «Իմնեմնիմի 83»-ում, մասնավորապես՝ 11-58-րդ րոպեներին հնչեցրած խոսքի համար։
Սա դասական քաղաքական հետապնդում է, որովհետև տղաները մեղադրվում են իշխանության հասցեին կոշտ քննադատական խոսք հնչեցնելու համար՝ Տավուշի գյուղերը հանձնելու պատճառով»,- գրել է փաստաբանը։

Меликян: «Это классический образец политических преследований: парни обвиняются в озвучивании резкой критики в адрес властей за сдачу сел Тавуша»
22/03/2024 19:07
Адвокат Рубен Меликян рассказал о развитии событий вокруг дела о подкасте «Имнемними».
Ходатайство о задержании Самсоняна было «завизировано» на имя судьи Артуша Габриеляна. Заседание начнется скоро, возможно, через час-полтора в суде Шенгавита.
Вазген Сагателян по-прежнему находится в следственном управлении Еревана. Ему предъявляют. Вскоре его также переведут в суд Шенгавита. Защиту будет осуществлять Арсен Бабаян (по закону у одного и того же адвоката не может быть более одного клиента по одному и тому же делу).
Парней обвиняют в «Имнемними 83», в частности, за слова, озвученные ими в 11:58;
Это классическое политическое преследование, поскольку парней обвиняют в озвучивании резкой критики в адрес властей за сдачу сел Тавуша».