Ուժային կառույցները շարունակում են ծառայել ոչ թե պետությանը, այլ ՀՀ գլխավոր սպառնալիք, ցեղասպանության հանցակից Նիկոլ Փաշինյանին․ Իշխան Սաղաթելյան
22/03/2024 19:13
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը գրել է․
«Տավուշում միակողմանի զիջումների ֆոնին ընդդիմախոսներին լռեցնելու փորձերը Հայաստանում հաստատված բռնատիրական համակարգի ամենավառ ցուցիչն է:
Ոստիկանությունը և առհասարակ ուժային կառույցները շարունակում են ծառայել ոչ թե պետությանը, այլ ՀՀ գլխավոր սպառնալիք, ցեղասպանության հանցակից Նիկոլ Փաշինյանին։
Մեկ անգամ ևս հիշեցնեմ ուժային կառույցների ղեկավարներին. դուք ձեր գործողությամբ մեղսակից եք դառնում Նիկոլի կողմից իրականացվող հանցագործություններին։
Դուք վերածվել եք այլախոհներին հետապնդելու, իշխանությունը պահելու հարմար գործիքի:
Հասկացե՛ք, այս ռեժիմի ապօրինի հրամանները կատարելով` աջակցում եք Ալիևին, մասնակից դառնում հայակործան ծրագրերին:

Ишхан Сагателян: Силовые структуры продолжают служить не государству, а главной угрозе Армении, соучастнику геноцида Николу Пашиняну
22/03/2024 19:40
Представитель Верховного органа АРФД, депутат НС от фракции «Армения» Ишхан Сагателян написал:
«Попытки заставить оппозиционеров замолчать на фоне односторонних уступок в Тавуше являются ярчайшим показателем действующего в Армении диктаторского режима.
Полиция и силовые структуры в целом продолжают служить не государству, а главной угрозе Армении, соучастнику геноцида Николу Пашиняну.
Еще раз напомню руководителям силовых структур: Своими действиями вы становитесь соучастниками преступлений, совершаемых Николом.
Вы превратились в удобный инструмент преследования инакомыслящих и сохранения власти.
Поймите, выполняя незаконные приказы этого режима, вы поддерживаете Алиева, становясь участником планов по уничтожению Армении.