Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել ՌԴ նախագահին և Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Պատրիարքին
Մարտի 23-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցագրեր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին և Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Կիրիլ Պատրիարքին Մերձմոսկվայի Կրասնոգորսկ քաղաքի «Կրոկուս Սիթի Հոլ» համերգասրահում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ։
Խստորեն դատապարտելով անմարդկային ոճրագործությունը` Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Գերագույն հոգևոր խորհրդի, հոգևոր դասի և հավատավոր հայ ժողովրդի անունից խորին վշտակցություն է հայտնել ՌԴ նախագահին, Ռուս Ուղղափառ Եկեղեցու Հովվապետին և Ռուսաստանի ողջ ժողովրդին։
Վեհափառ Հայրապետը հայցել է, որ Ամենողորմ Աստված երկնային օթևաններում հանգչեցնի զոհված քաղաքացիների հոգիները, Սուրբ Հոգով մխիթարի բոլոր սգավորներին և շուտափույթ ապաքինում պարգևի բոլոր տուժածներին։

Католикос всех армян направил телеграммы соболезнования президенту России и Патриарху Кириллу
Верховный патриарх и Католикос всех армян Гарегин II направил телеграммы соболезнования президенту РФ Владимиру Путину и Святейшему Патриарху Московскому и всея Руси Кириллу в связи с гибелью людей в результате теракта в концертном зале «Крокус Сити Холл» в подмосковном Красногорске. Об этом сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Св. Эчмиадзина.
«Решительно осуждая бесчеловечное преступление, Католикос всех армян от имени Верховного Духовного Совета,  духовенства и верующего армянского народа выразил глубокие соболезнования президенту России, главе Русской православной церкви и всему народу России», – говорится в сообщении.
Католикос всех армян испросил Всевышнего в своих светлых чертогах принять души погибших, даровать утешение всем скорбящим, а также пожелал скорейшего выздоровления пострадавшим от теракта.