Ահաբեկիչներին հատուցում ու պատիժ է սպասվում․ Պուտին
«Ահաբեկիչներն ապագա չունեն, նրանց հատուցում ու պատիժ է սպասվում»,- Ռուսաստանի բնակիչներին հղած իր ուղերձում ասել է նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Ահաբեկիչներին, մարդասպաններին, տմարդներին, որոնք չունեն ու չեն կարող ունենալ ազգություն, աննախանձելի ճակատագիր է սպասվում՝ հատուցում և պատիժ։ Նրանք ապագա չունեն»,- ասել է Վլադիմիր Պուտինը։
ՌԴ նախագահը քաղաքացիներին տեսաուղերձը հղել է «Կրոկուս Սիթի Հոլլում» տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ, որին, այս պահի դրությամբ եղած տվյալներով, 115 մարդ է զոհ դարձել։

Путин: террористов ждет возмездие и забвение
Террористов ждет одна незавидная участь – возмездие и забвение, заявил президент России Владимир Путин в обращении к россиянам после теракта в "Крокус сити холле" в Московской области.
"Террористов, убийц, нелюдей, у которых нет и не может быть национальности, ждет одна незавидная участь - возмездие и забвение. Будущего у них нет", - сказал президент.
ФСБ РФ сообщила в пятницу вечером, что стрельба и пожар произошли перед концертом в "Крокус сити холле" в подмосковном Красногорске. По последним данным СК РФ, погибли 115 человек. Главред медиагруппы "Россия сегодня" и телеканала RT Маргарита Симоньян сообщила, что число жертв теракта в "Крокусе" выросло до 143.