«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրենը գրառում է կատարել Երևանում ՌԴ դեսպանատանը բացված ցավակցությունների գրքում
25/03/2024 14:38
«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Աշոտ Հակոբյանն այցելել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատուն և գրառում կատարել «Կրոկուս սիթի հոլ» համերգասրահում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի հիշատակին բացված ցավակցությունների գրքում։
«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրենը նաև ցավակցական հեռագիր է հղել և զորակցություն հայտնել «Գազպրոմ» ՀԲԸ Վարչության նախագահ Ա․Միլլերին և զոհերի ընտանիքներին։
««Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ կոլեկտիվի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություններս եմ հայտնում «Կրոկուս սիթի հոլ» համերգասրահում ահաբեկչության հետևանքով զոհերի և վիրավորների հետ կապված։
Ռուսաստանի ժողովրդի համար այս ծանր օրերին Ձեզ հետ միասին վերապրում ենք անդառնալի կորստի ցավը և սգում անժամանակ հեռացած անմեղ զոհերի կապակցությամբ։
Զորակցության խոսքեր ենք հղում զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթում տուժածներին։
Վճռականորեն դատապարտում ենք խաղաղ քաղաքացիների դեմ ուղղված ահաբեկչությունը և համերաշխություն հայտնում ՌԴ ժողովրդին», - ասված է ցավակցական հեռագրում։

Председатель Правления-Генеральный директор ЗАО «Газпром Армения» оставил запись в книге соболезнований в посольстве РФ в Ереване
25/03/2024 14:40
Председатель Правления-Генеральный директор ЗАО «Газпром Армения» А.Р. Акопян посетил посольство Российской Федерации в Республике Армения и сделал запись в книге соболезнований по жертвам террористического акта в концертном зале «Крокус Сити Холл».
Председатель Правления-Генеральный директор ЗАО «Газпром Армения» также направил телеграмму соболезнования и слова поддержки Председателю Правления ПАО «Газпром» А.Б. Миллеру и семьям погибших.
«От лица коллектива ЗАО „Газпром Армения“ и от себя лично выражаю глубочайшие соболезнования в связи с трагической гибелью людей и пострадавших в результате теракта в концертном зале „Крокус Сити Холл“.
В этот тяжелый для российского народа день мы вместе с Вами переживаем боль невосполнимой утраты и скорбим о безвременно ушедших невинных жертвах.
Адресуем слова поддержки родным и близким погибших и желаем скорейшего выздоровления пострадавшим.
Решительно осуждаем недавно совершенный террористический акт против мирных граждан и солидарны с народом РФ», — отмечено в телеграмме.