Զինված տղամարդը վնասազերծվել է. նոր մանրամասներ՝ Նոր Նորքի բաժանմունքի վրա զինված հարձակումից (Տեսանյութ)
25/03/2024 09:53
Մարտի 24-ին՝ ժամը 17։00-ի սահմաններում, նռնակներով զինված 3 անձ մոտեցել են ՆԳՆ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի հերթապահ մասի բաց պատուհանին, սպառնացել են ձեռքի նռնակներով պայթեցնել հերթապահ մասը։
Ոստիկանության ծառայողը փակել է հերթապահ մասի պատուհանը, ինչից հետո սպառնալիքներ հնչեցնող անձը իր ձեռքի նռնակներից մեկը նետել է, որի արդյունքում այն պայթել է ոստիկանության բաժնի վարչական շենքի հերթապահ մասի մուտքի դռան դիմաց՝ իրական վտանգ ստեղծելով ոստիկանության ծառայողների կյանքի և առողջության համար։ Պայթյունի հետևանքով նշված անձանցից երկուսը ոտքերի շրջանում ստացել են վնասվածքներ և տեղափոխվել բժշկական կենտրոն։
Երրորդ անձը՝ նռնակները ձեռքին պահած, շարունակել է սպառնալ, որ կպայթեցնի շենքը։
Դեպքի վայր են ժամանել ՆԳՆ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների ծառայողներ՝ ոստիկանության պետ-ՆԳ նախարարի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Արամ Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ, իրավապահ այլ կառույցների ծառայողներ։
Սկսվել են բանակցություններ՝ նռնակները հանձնելու ուղղությամբ և որոշ ժամանակ անց նռնակներով զինված 34-ամյա Ս․ Հ․-ն ՆԳՆ ոստիկանության և ԱԱԾ ծառայողների կողմից վնասազերծվել է։ Նրա մոտ հայտնաբերվել են չորս նռնակներ։
Ձեռնարկված միջոցառումներով պարզվել է, որ նռնակն առերևույթ պայթեցրած անձը հանդիսանում է 55-ամյա Ա․ Մ-ն։ Պայթյունի հետևանքով վնասվածքներ են ստացել 55-ամյա Ա․ Մ․-ն և 51-ամյա Վ․ Գ․-ն, որոնք տեղափոխվել են բժշկական կենտրոն։

Вооруженный мужчина обезврежен: новые подробности вооруженного нападения на отделение  полиции Еревана в районе Нор-Норк  (Видео)
25/03/2024 10:13
Вооруженный мужчина обезврежен: новые подробности вооруженного нападения на отделение полиции Еревана в районе Нор-Норк (Видео)
24 марта около 17:00 три человека, вооруженные гранатами, подошли к открытому окну дежурной части Нор-Норкского отделения полиции МВД и угрожали подорвать ручными гранатами дежурную часть.
Сотрудник полиции закрыл окно дежурной части, после чего человек, озвучивший угрозы, одну из своих ручных гранат бросил, из-за чего она взорвалась напротив двери дежурной части административного здания полиции, что создало реальную угрозу для жизни и здоровья сотрудников полиции. Двое из этих лиц в результате взрыва получили травмы в области ног и были доставлены в медцентр.
Третий человек, держа в руках гранаты, продолжал угрожать взорвать здание.
На место прибыли сотрудники различных подразделений полиции во главе с начальником полиции-замглавы МВД, генерал-майором полиции Арамом Ованнисяном, работники других правоохранительных структур.
Начались переговоры о сдаче гранаты, и спустя некоторое время 34-летний С.О., вооруженный гранатами, был обезврежен сотрудниками полиции и СНБ. У него были обнаружены четыре гранаты.
Выяснилось, что гранату взорвал 55-летний А.М. В результате взрыва ранения получили он и 51-летний В.Г., они госпитализированы.
Как сообщил накануне пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян, по данному факту инициировано уголовное производстве по статье УК "Терроризм".