Արցախում շարունակում է մնալ 10-11 մարդ. Սամվել Շահրամանյան
Արցախում շարունակում է մնալ 10-11 մարդ, այս մասին «Le Figaro»-ին տված հարցազրույցում ասել է Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը։
«Նրանք հաշմանդամություն ունեցող կամ հիվանդ մարդիկ են, որոնք չեն կարող տեղաշարժվել կամ ցանկանում են մնալ իրենց հարազատների շիրիմների մոտ»,- նշել է Արցախի նախագահը։
Շահրամանյանի խոսքով՝ 2023 թվականի սեպտեմբերին բռնի տեղահանումից հետո, այնտեղ մնացած արցախցիների թիվն ավելի մեծ էր, բայց հետո մի քանի տասնյակ արցախցիներ, որոնք որոշել էին մնալ այնտեղ, նույնպես նախընտրեցին Հայաստան գալ «Կարմիր Խաչ»-ի միջոցով։

Самвел Шахраманян: В Арцахе продолжают оставаться 10-11 человек
В Арцахе продолжают оставаться 10-11 человек. Об этом в интервью газете «Le Figaro» сообщил президент Арцаха Самвел Шахраманян.
«Это инвалиды или больные люди, которые не могут передвигаться или хотят находиться рядом с могилами своих родственников», - сказал президент Арцаха.
По словам Шахраманяна, после вынужденного переселения в сентябре 2023 года число арцахцев, оставшихся там, было больше, но потом несколько десятков арцахцев, решивших там остаться, также предпочли приехать в Армению через «Красный Крест».