Զելենսկին աշխատանքից ազատել է իր աշխատակազմի մի խումբ պաշտոնյաների, այդ թվում՝  վաղեմի ընկերոջը
Այսպես, Սերգեյ Շեֆիրն ազատվել է նախագահի առաջին օգնականի պաշտոնից։ Զելենսկին աշխատանքից ազատել է նաև իր խորհրդականներին՝ Օլեգ Ուստենկոյին, Սերգեյ Տրոֆիմովին, Միխայիլ Ռադուցկիին, Ալյոնա Վերբիցկայային, Նատալյա Պուշկարյովային։
Նշենք, որ Սերգեյ Շեֆիրը համարվում է Վլադիմիր Զելենսկու վաղեմի ընկերը․ նա պատասխանատու էր Զելենսկու աշխատանքային գրաֆիկի կազմման հարցում, հանդիսանում է նաև  «Студия Квартал-95»-ի հիմնադիրը և տնօրենը։
Նախօրեին Զելենսկին աշխատանքից ազատել է նաև իր  աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալներ Անդրեյ Սմիրնովին ու Ալեքսեյ Դնեպրովին, ինչպես նաև հետ է կանչել Մոլդովայում Ուկրաինայի դեսպան Մարկ Շևչենկոյին։

Зеленский уволил еще несколько чиновников своего офиса
Сергей Шефир уволен с должности первого помощника президента, Олег Устенко, Сергей Трофимов, Михаил Радуцкий - с должности нештатного советника президента, Алена Вербицкая - с должности советника - уполномоченного президента по вопросам обеспечения прав защитников Украины, Наталья Пушкарева отстранена от исполнения обязанностей уполномоченного президента по вопросам волонтерской деятельности.
Соответствующие указы опубликованы на сайте главы украинского государства.
Шефир считается давним другом Зеленского. Согласно сообщениям СМИ, он отвечал за ежедневное расписание главы государства. Является директором и основателем "Студии Квартал-95".
Накануне президент уволил с должностей заместителей главы офиса Андрея Смирнова и Алексея Днепрова, а также посла в Молдавии Марка Шевченко