Զգուշացե՛ք. կդառնաք խաբեության զոհ և կունենաք ֆինանսական կորուստներ. ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել
30/03/2024 14:45
Վերջին օրերին բազմաթիվ քաղաքացիներ հայկական հեռախոսահամարներից ստացել են SMS հաղորդագրություններ, որոնցով նրանց առաջարկել են առցանց աշխատանք` խոստանալով օրական մինչև 20,000 ՀՀ դրամ եկամուտ, հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից:
«Կոնտակտային անձը ներկայանում է իբրև ամերիկյան կազմակերպության ներկայացուցիչ, որն իր գործունեությունը ծավալում է ամբողջ աշխարհում, այդ թվում՝ Հայաստանում։
Զգուշացնում ենք, որ դա ապատեղեկատվություն է: Լրացնելով ձեր անձնական տվյալները՝ կդառնաք խաբեության զոհ և կունենաք ֆինանսական կորուստներ։
Կոչ ենք անում նմանատիպ տեղեկություններ հայտնաբերելու դեպքում զանգահարել ՆԳՆ ինտերնետային խարդախությունների համար նախատեսված Թեժ գիծ՝ 011525252»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Будьте осторожны, чтобы не стать жертвой мошенничества и не понести финансовые потери: Полиция распространила заявление
30/03/2024 15:07
В последние дни многие граждане получили SMS-сообщения с армянских телефонных номеров с предложением онлайн-работы и обещанием ежедневного дохода до 20 000 драмов, сообщает полиция МВД Республики Армения.
«Контактное лицо представляется представителем американской организации, которая осуществляет деятельность во всем мире, в том числе и в Армении.
Предупреждаем, что это дезинформация: заполнив свою личную информацию, вы станете жертвой мошенничества и понесете финансовые потери.
При обнаружении подобной информации просим звонить на горячую линию по борьбе с интернет-мошенничеством МВД - 011525252», - говорится в сообщении.