Պետք է ոչ թե սարսափել հնարավոր պատերազմից ու ամեն ինչ զիջել պանթուրքիստներին, այլ պետության պաշտպանունակությամբ զբաղվել․ Էդուարդ Շարմազանով
01/04/2024 17:17
Պետք է վախենալ ոչ թե պատերազմից, այլ  «խաղաղ» ադրբեջանացումից, գրել է ՀՀԿ Գործադիր մարմնի անդամ Էդուարդ Շարմազանովը․
«Պատերազմներն աշխարհում հաճախ տեղի ունեցող անխուսափելի պրոցեսներ են։
Ավելին, առանց պատերազմների պատրաստ լինելու՝ ազգերը լճանում են ու դառնում անմարտունակ։
Նույնիսկ ամենահզորներն ապահովագրված չեն պատերազմներից։
Հետևաբար, պետք է ոչ թե սարսափել հնարավոր պատերազմից ու ամեն ինչ զիջել պանթուրքիստներին, այլ պետության պաշտպանունակությամբ զբաղվել՝ ոտքի տակ չընկնելու համար։
Ամբողջ աշխարհը պատերազմի է պատրաստվում, իսկ Նիկոլը՝ խաղաղ հանձնվելուն։
Նիկոլն ինձ հիշեցնում է Մեծ Բրիտանիայի տխրահռչակ վարչապետ Չեմբեռլենին, որը 1938-ին պատերազմի վախից կնքեց Մյունխենյան պակտը Հիտլերի հետ, բայց ստացավ ոչ միայն անարգանք, այլ նաև պատերազմ ու Լոնդոնի ռմբակոծություն։
Բրիտանիան, եթե մնար Չեմբեռլենի հույսին, կկործանվեր։
Նրան հանեցին և վարչապետ դարձավ «պատերազմի կուսակցության» առաջնորդ Չերչիլը՝ բերելով հաղթանակ բրիտանացի ժողովրդին։

Эдуард Шармазанов: Надо не бояться возможной войны и уступать все пантюркистам, а заняться обороной государства
01/04/2024 19:34
Нам следует бояться не войны, а «мирной» азербайджанизации, написал член исполнительного органа РПА Эдуард Шармазанов.
«Войны — это неизбежные процессы, часто происходящие в мире.
Более того, будучи не готовыми к войнам, нации перестают развиваться и становятся небоеспособными.
Даже самые могущественные страны не застрахованы от войн.
Следовательно, следует не бояться возможной войны и сдавать все пантюркистам, а следует разобраться с обороноспособностью государства, чтобы не преклонить колени перед врагом.
Весь мир готовится к войне, а Никол готовится к мирной капитуляции.
Никол напоминает мне печально известного премьер-министра Великобритании Чемберлена, который подписал Мюнхенский пакт о ненападении с Гитлером в 1938 году из-за страха войны, но получил не только позор, но и войну, и бомбардировку Лондона.
Британия была бы уничтожена, если бы она полагалась на Чемберлена.
Его сняли с поста премьер-министра, а лидер «партии войны» Черчилль стал премьер-министром, принеся победу британскому народу.