Ալիևը պահանջում է, Փաշինյանը՝ մտածում՝ ինչպես արդարացնի այդ պահանջների կատարումը․ Արթուր Խաչատրյան
Փաշինյանը նոր պատերազմի շանտաժ է անում՝ իր զիջողական քաղաքականությունն արդարացնելու նպատակով, լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը:
Ընդդիմադիր պատգամավորն ընդգծել է՝ պատերազմի վտանգը կա, քանի դեռ դիմացինը թույլ է ու պատրաստ է զիջել։
«Եթե դու ասում ես՝ գյուղերն ադրբեջանական են, Ադրբեջանն էլ կառիթավորվի, կասի՝ տուր, թե չէ պատերազմ կսկսենք: Որպեսզի Ադրբեջանը պատրվակներ չգտնի, դու պետք է ունենաս ուժեղ բանակ, իսկ մենք տեսնո՞ւմ ենք բանակի հզորացման քայլեր․ ոչ մի բան չենք տեսնում»,-ասել է Խաչատրյանը։
Արթուր Խաչատրյանի տպավորությամբ՝  Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև ոչ թե   դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի գործընթաց է, այլ թշնամու պահանջ ու այդ պահանջի իրականացում։
«Ալիևը պահանջում է, Փաշինյանը մտածում է՝ ինչպես արդարացնի այդ պահանջների առաջ ընկրկելը: Նրանք ասում են՝ պետք է տաս, սա էլ գլխիկոր ասում է՝ կտամ ու հիմա փորձում է  երկրի ներսում համոզել, թե  ադրբեջանցիները ճիշտ են: Ուզում է համոզել, թե այդ գյուղերը «Ադրբեջանին են պատկանում»: Ո՞վ  ասաց, ինչի՞ հիման վրա ես նման պնդում անում: Ո՞ր քարտեզով ես առաջնորդվում, որ ասում ես՝ էս գյուղն Ադրբեջանինն է»,- ընդգծել է Խաչատրյանը:

Артур Хачатрян: Алиев требует, а Пашинян думает, как оправдать выполнение этих требований
Пашинян шантажирует новой войной, чтобы оправдать свою уступническую политику, заявил журналистам депутат от фракции "Армения" НС Артур Хачатрян.
Оппозиционный депутат подчеркнул, что опасность войны существует до тех пор, пока другая сторона слаба и готова уступить.
«Если вы говорите, что села азербайджанские, то это будет поводом для Азербайджана сказать: верните их, иначе мы начнем войну. Чтобы не дать Азербайджану найти поводы, необходимо иметь сильную армию, а видим ли мы шаги по усилению армии? мы ничего не видим", - сказал Хачатрян.
По мнению Артура Хачатряна, это не процесс демаркации и делимитации между Арменией и Азербайджаном, а требование врага и реализация этого требования.
«Алиев требует, Пашинян думает, как оправдать выполнение этих требований. Те говорят, мол, должен отдать, а этот склонив голову говорит, я отдам, и теперь пытается убедить внутри страны, что азербайджанцы правы. Он хочет убедить, что эти села «принадлежат Азербайджану». Кто сказал? на каком основании ты делаешь такое утверждение? Какой картой ты руководствуешься, когда говоришь, что это село принадлежит Азербайджану?» - подчеркнул Хачатрян.