Հայաստանում ԵՄ առաքելությունը հավատարիմ է իր մանդատին և միջազգային հանրությանը տրամադրում է անաչառ տեղեկատվություն. ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան
02/04/2024 13:56
ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվյե Դըկոնտինյին X-ի իր միկրոբլոգում գրել է, որ Հայաստանում Եվրոպական միության դիտորդական առաքելությունը հերթական անգամ հավատարիմ է իր մանդատին։
«Տեղում, ռազմական շփման գծին հնարավորինս մոտ՝ առաքելությունը ցրում է ասեկոսեներն ու կեղծ լուրերը և անաչառ տեղեկատվություն տրամադրում միջազգային հանրությանը»,-գրել է նա՝ կիսվելով առաքելության՝ ապրիլի 1-ին սահմանային դիտարկումների հրապարակմամբ։
«Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելությունն այսօր կրկին պարեկություն էր իրականացնում Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի հայկական կողմում։ Մեր դիտորդները ռազմական արտառոց տեղաշարժեր չեն նկատել։ Զատիկի հանգիստ ու խաղաղ երկուշաբթին էր»,-գրված է առաքելության պաշտոնական էջում։

Посол Франции в Армении: Миссия Евросоюза в Армении выполняет свой мандат и предоставляет международному сообществу беспристрастную информацию
02/04/2024 14:06
Миссия Евросоюза в Армении выполняет свой мандат. Об этом в своем микроблоге X написал посол Франции в Армении Оливье Декотиньи.
«Находясь на местах, как можно ближе к линии соприкосновения, она рассеивает слухи и дезинформацию и предоставляет международному сообществу беспристрастную информацию», – написал он, поделившись публикацией миссии о пограничных наблюдениях от 1 апреля.
«Сегодня миссия наблюдателей ЕС в Армении (EUMA: ред.) вновь осуществляла патрулирование на армянской стороне армяно-азербайджанской границы, наши наблюдатели не заметили каких-либо необычных военных перемещений. Пасхальный понедельник прошел спокойно», – говорится в сообщении миссии.