2016-ին հայը հաղթեց, 2020-ին՝ պարտվեց, քանի որ վարչապետը լայվով «փուռը տվեց» մեր ազգի հաղթանակները. Շարմազանով
02/04/2024 16:26
ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է․ «2016-ի ապրիլին Ալիևի պլանը տապալվեց։ Մեր բանակը արժանի դաս տվեց թշնամուն, իսկ Ալիևը պատերազմից հետո ասաց, որ «փակ դռների հետևում Ադրբեջանին ճնշում են ճանաչելու Լեռնային Ղարաբաղի անկախությունը»։
2016-ի ապրիլին հայը հաղթեց և՛ մարտի դաշտում, և՛ բանակցային սեղանին (Վիեննայի ու Սանկտ Պետերբուրգի հայտարարությունները վկա): Հաղթեցինք նաև, քանի որ երկիրը տեր ուներ՝ Գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյան։ Իսկ 2020-ին էլ խայտառակ պարտվեցինք, քանի որ թե՛ բանակը, թե՛ երկիրը անտեր էին… լայվով վարչապետը «փուռը տվեց» մեր ազգի հաղթանակները։
Հ.Գ. Միևնույն ժողովուրդը, նայած ով է նրան առաջնորդում, կարող է և՛ հրաշագործություններ անել, և՛ խայտառակորեն ծնկի գալ թշնամու առջև»։

Шармазанов: В апреле 2016 года план Алиева провалился: наша армия преподала врагу достойный урок
Член исполнительного органа РПА Эдуард Шармазанов пишет: «В апреле 2016 года план Алиева провалился. Наша армия преподала врагу достойный урок, а Алиев заявил после войны, что «за закрытыми дверями на Азербайджан оказывают давление, чтобы тот признал независимость Нагорного Карабаха».
В апреле 2016 года армяне одержали победу и на поле боя, и за столом переговоров (свидетельством тому являются заявления, сделанные из Вены и Санкт-Петербурга). Мы победили еще и потому, что в стране был хозяин, Главнокомандующий Серж Саргсян. А в 2020 году мы позорно проиграли, потому что и армия, и страна остались без хозяина... Выходящий в "Live" премьер-министр "растратил" победы нашего народа.
P.S. Одни и те же народы, в зависимости от того, кто ими руководит, могут как творить чудеса, так и позорно преклонять колени перед врагом.