Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Պորտուգալիայի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու խորացումը. Փաշինյան
02/04/2024 14:40
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալիայի Հանրապետության վարչապետ Լուիշ Մոնտենեգրուին՝ պաշտոնում նշանակվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Պորտուգալիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ այս պատասխանատու առաքելության մեջ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Պորտուգալիայի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու խորացումը:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկու երկրների միջև փոխշահավետ գործակցությունն առավել կընդլայնվի և կամրապնդվի ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում, հատկապես՝ Հայաստան-ԵՄ գործընկերության շրջանակներում՝ ի բարօրություն մեր երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություն, իսկ Պորտուգալիայի բարեկամ ժողովրդին՝ կայուն առաջընթաց և բարեկեցություն»։

Пашинян: Армения придает большое значение продолжительному развитию и углублению отношений с дружественной Португалией
02/04/2024 15:11
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Португальской Республики Луишу Монтенегру по случаю назначения на должность. В послании говорится:
“От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с назначением на пост премьер-министра Португальской Республики, желаю успехов в этой ответственной миссии.
Армения придает большое значение продолжительному развитию и углублению отношений с дружественной Португалией.
Уверен, что благодаря совместным усилиям взаимовыгодное сотрудничество между двумя странами будет еще больше расширяться и укрепляться как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних площадок, особенно в рамках партнерства Армения-ЕС, на благо наших стран и народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Португалии – стабильного прогресса и процветания”.