Հող տալը հակասահմանադրական է, չկա պայմանագիր, չկա խաղաղության նշույլ․ Գրիգորի Խաչատուրով․ MediaHub
Գեներալ մայոր Գրիգորի Խաչատուրովն այսօր դատարանի դիմաց MediaHub-ի հետ զրույցում անդրադարձել է Տավուշի մարզից որոշ տարածքներ թշնամուն հանձնելու վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին:
«Չկա պայմանագիր, չկա խաղաղության նշույլ, ագրեսորը մնում է ագրեսոր, հող տալը հակասահմանադրական է»,- ասաց նա:
Դիտարկմանը, թե խաղաղության հնարավո՞ր է հասնել այս ճանապարհով՝ գեներալ Խաչատուրովն ասել է. «Սկզբից խաղաղությունն է լինում, հետո նոր սկսում են դելիմիտացիան և դեմարկացիան»:
Խաչատուրովը չի ցանկացել այլ հարցերի պատասխանել, միայն ասել է, որ նախկինում ինչ հայտարարություն տարածել է, դրանք հիմա էլ ուժի մեջ են, և ոչինչ չի փոխվել:

Григорий Хачатуров: Сдача земель антиконституционна, нет договора, нет никаких признаков мира - MediaHub
В беседе с MediaHub сегодня перед зданием суда генерал-майор Григорий Хачатуров сослался на заявления Никола Пашиняна о сдаче врагу некоторых территорий Тавушской области.
"Нет договора, нет никаких признаков мира, агрессор остается агрессором, сдача земель является антиконституционной", - сказал он.
На утверждение, можно ли таким путем добиться мира, генерал Хачатуров ответил: «Прежде всего нужно добиться мира, затем начать процесс делимитации и демаркации».
На другие вопросы Хачатуров отвечать не пожелал, лишь сказал, что сделанные им ранее заявления остаются в силе и сейчас, и ничего не изменилось.