«Քաղաքական ռեպրեսիաները Հայաստանում բացարձակ ռեկորդ գրանցեցին»․ Արսեն Բաբայանը՝ Նարեկ Մալյանի գործով դատավարության մասին
05/04/2024 16:58
Փաստաբան Արսեն Բաբայանն անդրադարձել է քաղբանտարկյալ Նարեկ Մալյանի գործով դատական նիստի վերջին զարգացումներին․ դատավորը ընդհատել է Մալյանի խոսքն ու որոշում կայացրել նիստը դռնփակ անցկացնել։ ԶԼՄ-ները դուրս են հրավիրվել։
« «Մեր ոչ կոմպետենտ, անգրագետ գլխավոր դատախազը․․․» – հենց այս խոսեքերի համար Երևանի քրեական դատարանի դատավոր Սուսաննա Գզոգյանը Նարեկ Մալյանի դատական նիստը փոխեց դռնփակ ռեժիմի։ Եվ այս փոփոխությունն արվեց վերջին խոսքի ընթացքում։
Քաղաքական ռեպրեսիաները Հայաստանում ծանրության այս աստիճանին դեռ չէին հասել։ Սա բացարձակ ռեկորդ է»,- տեղի ունեցածի առնչությամբ  գրել է Արսեն Բաբայանը։

«Политические репрессии в Армении установили абсолютный рекорд»: Арсен Бабаян о судебном процессе по делу Нарека Маляна
05/04/2024 17:31
Адвокат Арсен Бабаян высказался о последних событиях судебного заседания по делу политзаключенного Нарека Маляна. Судья прервала выступление Маляна и решила провести заседание за закрытыми дверями. Представителей СМИ попросили попросили покинуть зал суда.
«Наш некомпетентный, невежественный генеральный прокурор…» - Только из-за этих слов судья уголовного суда Еревана Сусанна Гзогян перенесла заседание по делу Нарека Маляна на закрытое. И это изменение было сделано после последних слов.
Политические репрессии в Армении еще не достигали такого уровня жестокости. Это абсолютный рекорд", - написал о случившемся Арсен Бабаян.