Չնայած բազմաթիվ ճգնաժամերին՝ Հայաստանը ժողովրդավարության առումով մեծ առաջընթաց է ունեցել. Նիկոլ Փաշինյան
05/04/2024 14:27
Չնայած բազմաթիվ  ճգնաժամերին՝ Հայաստանը ժողովրդավարության առումով մեծ առաջընթաց է ունեցել, Բրյուսելում Հայաստան-ԵՄ-ԱՄՆ բարձր մակարդակի համատեղ հանդիպումից առաջ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք կքննարկենք Հայաստանի ջանքերը ժողովրդավարական ինստիտուտներն ամրացնելու հարցում, մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցում»,- ասաց նա։
Փաշինյանը նշեց, որ Հայաստանը վերահաստատում է իր հանձնառությունը՝ բարեփոխելու դատական համակարգերը, որ ունենանք ավելի ապահով երկիր։

Никол Пашинян: Несмотря на множество кризисов, Армения добилась значительного прогресса в развитии демократии
05/04/2024 15:44
Несмотря на многочисленные проблемы, Армения добилась значительного прогресса в развитии демократии, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян перед совместной встречей высокого уровня Армения-ЕС-США в Брюсселе.
"Мы обсудим усилия Армении по укреплению демократических институтов и защите прав человека", - сказал он.
Пашинян отметил, что Армения подтверждает свою приверженность реформированию судебной системы, чтобы сделать страну более безопасной.