«Մենք ստեղծելու ենք ամուր պետություն». կայացել է Արշակ Կարապետյանի կուսակցության հիմնադիր համագումարը (Տեսանյութ)
06/04/2024 12:10
«Համահայկական ճակատ» շարժման առաջնորդ, Պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանի նախաձեռնած «Համահայկական ճակատ» կուսակցությունը 2024 թվականի ապրիլի 5-ին անցկացրեց իր հիմնադիր համագումարը:
««Համահայկական ճակատ» շարժման առաջնորդ Արշակ Կարապետյանն իր ելույթի սկզբում կոչ արեց ներկաների հարգել բոլոր նրանց հիշատակը, ովքեր իրենց կյանքը նվիրաբերել են հայրենիքի համար։ Արշակ Կարապետյանը հանգամանալից գնահատական տվեց Հայաստանի ներքաղաքական ու տնտեսական իրավիճակին։ Նա հստակ նկարագրեց երկրի անվտանգությանը սպառնացող իրական արտաքին սպառնալիքներին, շեշտը դնելով երկիրը կառավարելու վարչապետի իսպառ անկարողության վրա և կոչ արեց կառավարությանը հրաժարական տալ՝ հանուն Հայաստանի փրկության։
«Մենք ստեղծելու ենք ամուր պետություն, ունենալու ենք երկրի նախագահ, որին ընտրելու է ժողովուրդը։ Ծնկած վիճակից կկանգնենք։ Շատերը հարցնում են, թե ինչպես կարող է Կարապետյան Արշակը դրսից որևէ բան փոխել, բայց Կարապետյան Արշակը ոչինչ չի փոխելու, դուք եք փոխելու և այդտեղ նստածներդ», - ասաց «Համահայկական ճակատ» շարժման առաջնորդ, Պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանը` դիմելով համագումարի մասնակիցներին։
Համագումարի արդյունքներով կուսակցության առաջնորդ ընտրվեց Արշակ Կարապետյանը։ Եզրափակիչ ելույթում կուսակցության առաջնորդ Արշակ Կարապետյանն առաջարկեց ստեղծել 7 հոգուց բաղկացած խորհուրդ, որի թեկնածությունները հաստատվեցին համագումարի մասնակից պատվիրակների կողմից՝ քվեարկության արդյունքներով։ Ղեկավարի առաջարկությամբ կուսակցության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում ընտրվեց Հովհաննես Շահինյանը», - նշված է հաղորդագրությունում։

«Мы создадим прочное государство»: состоялся учредительный съезд партии Аршака Карапетяна (Видео)
Партия «Всеармянский фронт», инициированная лидером движения «Всеармянский фронт», бывшим министром обороны, генерал-майором Аршаком Карапетяном 5 апреля 2024 года провела свой учредительный съезд в зале «Тигран Мец» гостиницы «Армения Марриотт» в Ереване.
Лидер движения «Всеармянский фронт» Аршак Карапетян в начале своего выступления, во-первых, призвал присутствующих почтить память всех тех, кто отдал свою жизнь за Родину. Аршак Карапетян дал подробную оценку внутриполитической и экономической ситуации Армении. Он четко представил реальные внешние угрозы, угрожающие безопасности страны, подчеркнув полную неспособность премьер-министра управлять страной, и призвал правительство уйти в отставку ради спасения Армении.
«Мы создадим сильное государство, у нас будет президент страны, которого выберет народ. Мы встанем на ноги. Многие спрашивают, как Аршак Карапетян может что-то изменить извне, но Аршак Карапетян ничего не изменит, измените вы и те, кто здесь сидит», - заявил лидер движения «Всеармянский фронт», бывший министр обороны, генерал-майор Аршак Карапетян, обращаясь к участникам съезда.
По итогам съезда лидером партии был избран Аршак Карапетян. В заключительном выступлении лидер партии Аршак Карапетян предложил создать совет из 7 человек: кандидатуры были одобрены делегатами, участвовавшими в съезде, по результатам голосования. По рекомендации лидера на должность генерального секретаря партии был избран Ованнес Шагинян.