Որքան էլ Արևմուտքն, իր շահերից ելնելով, աչք փակի՝ այսօր Հայաստանի բանտերում կան քաղկալանավորլներ․ Սուրենյանց
06/04/2024 16:18
«Հայաստանում չպետք է լինի գեթ մեկ քաղկալանավոր»,- Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի  պահանջով հրավիրված հավաքին հայտարարեց «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը։
«Այսօր Հայաստանի բանտերում կան քաղկալանավորներ, ինչքան էլ Արևմուտքն, իր շահերից ելնելով, աչք փակի այդ երևույթի վրա»,-ասաց նա և թվարկեց քաղբանտարկյալների անունները՝ Արմեն Աշոտյան, Նարեկ Մալյան, Նարեկ Սամսոնյան,  Վազգեն Սաղաթելյան, Մամիկոն Ասլանյան ․․․
«Ցանկացած մեկը, ով իր քաղաքական հայացքների կամ հասարակության վստահության քվեն ունենալու պատճառով բանտում է՝ քաղկալանավոր է»,-ասաց Սուրենյանցը։

Суренянц: Как бы Запад, исходя из своих интересов, ни пытался закрывать на это глаза, сегодня в тюрьмах Армении есть политзаключенные
06/04/2024 17:23
«В Армении не должно быть ни одного политзаключенного», - заявил председатель партии «Демократическая альтернатива» Сурен Суренянц на митинге с призывом к отставке Никола Пашиняна.
"Сегодня в тюрьмах Армении есть политзаключенные, как бы Запад, исходя из собственных интересов, не закрывает глаза на это явление", - сказал он и перечислил имена политзаключенных: Армен Ашотян, Нарек Малян, Нарек Самсонян, Вазген Сагателян, Мамикон Асланян...
«Любой, кто находится в тюрьме из-за своих политических взглядов или публичного вотума доверия, является политическим заключенным», - сказал Суренянц.