Նիկոլը կընկնի թուրք-նատօական թակարդն ու ՀՀ տարածքը կդարձնի նոր պատերազմի պալիգոն․ Շարմազանով
Ադրբեջանական կրակոցների ու հնարավոր ագրեսիայի հրավերը Նիկոլն ու ՔՊ-ն են տվել իրենց գործողություններով։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Ինչո՞ ւ է Ադրբեջանը հերթական անգամ դիմում սադրանքների։
Փաշինյանն ու Ալիևը շտապում են ավարտին հասցնել իրենց տանգոն։
Ալիևը պահանջեց Արցախը ճանաչել ադրբեջանական ու Փաշինյանը դա արեց։
Ալիևը պահանջում է փոխել Սահմանադրությունը։
Փաշինյանը նույն պահանջը հնչեցնում է հրապարակային։
Թուրքիան պահանջում է հեռացնել զինանշանից Արարատի պատկերը, Փաշինյանն էլ ասում է՝ ՀՀ-ն ի՞նչ կապ ունի Արարատի հետ։
Ալիևը պահանջում է Տավուշի գյուղերն ու անկլավները։
Նիկոլն ու ՔՊ-ն միաբերան համախմբված հայտարարում են, որ դրանք ադրբեջանական են։
Ադրբեջանը սպառնում է պատերազմով։
Նիկոլն ու ՔՊ-ն փաստացի ասում են՝ եթե չտանք, Ադրբեջանը կհարձակվի։
Բայց սա վերջը չէ։
Նիկոլը Թուրքիային էլ առաջարկում է Արմավիրի կողմից հարձակվել Հայաստանի վրա՝ նոր ճակատ բացելով արդեն ՌԴ-ի դեմ։ ՔՊ-ն էլ ասում է, որ եթե Թուրքիան հարձակվի, ՌԴ-ն մեզ չի օգնելու՝ հուշելով թուրքերին հարձակվելու հարմար առիթը։
Ո՞րն է նպատակը՝ ասեմ․
Սրանք թուրք-նատօական օրակարգ սպասարկող խմբակ են, սրանց համար հայկական շահը 0 նշանակություն ունի։
Ծրագիրը հետևյալն է. պատերազմով կամ առանց պատերազմի բավարարել Ադրբեջանի ու Թուրքիայի պահաջները՝ Հայաստանը դարձնելով թուրք-նատօական աշխարհի մաս։
Ըստ սրանց կարճ ուղեղի, Թուրքիան ու Ադրբեջանը կդադարեն լինել ՀՀ-ի համար սպառնալիք և ռուսական ռազմաբազայի անհրաժեշտություն չի լինի։
Իսկ ի՞նչ կլինի իրականում։
Նիկոլը կընկնի թուրք-նատօական թակարդն ու ՀՀ տարածքը կդարձնի նոր պատերազմի պալիգոն՝ Արևմուտքի, Իրանի, Թուրքիայի, ՌԴ-ի շահերի խիստ հակադրման պայմաններում։ Հետո չասեք՝ Շարմազանով, բա ինչու՞ շուտ չէիր զգուշացնում։
Զգուշացնում եմ… ․արդեն 6 տարի շարունակ։
Ո՞վ ականջ ունի՝ թող լսի, ո՞վ աչք ունի՝ թող տեսնի։
Պետությունը պատերազմից հինգ պակաս է, իսկ իշխանական պրոպագանդիստները եթերներում իրենց ճղում են դեպի ԵՄ գնալու համար ու ԵՄ տված երկու քոսոտ կոպեկը ֆետիշացնելով։
Խղճում եմ ձեզ… ․ախր ձեր պահվածքը ավելի շատ մուրացկանի է հիշեցնում։ Իսկ մուրացկանին ոչ թե խղճում են, այլ զզվում՝ տալով անկելանոց, բայց ոչ երբեք անկախ հայրենիք», - գրել է նա։

Шармазанов: Никол попадет в ловушку Турции и НАТО и превратит территорию Армении в полигон новой войны
06/04/2024 14:37
Никол и "Гражданский договор" своими действиями спровоцировали азербайджанскую стрельбу и возможную агрессию. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
«Почему Азербайджан в очередной раз прибегает к провокациям?»
Пашинян и Алиев торопятся закончить свое танго.
Алиев потребовал признать Арцах азербайджанским, и Пашинян сделал это.
Алиев требует изменить Конституцию.
Пашинян публично требует того же.
Алиев требует села и анклавы Тавуша.
Никол и "Гражданский договор" единогласно заявляют, что они азербайджанские.
Азербайджан угрожает войной.
Никол и "Гражданский договор" фактически говорят, что если мы не отдадим, то Азербайджан нападёт.
Но это еще не конец.
Никол также предлагает Турции напасть на Армению в сторону Армавира, открыв новый фронт против России. "Гражданский договор" также заявляет, что если Турция нападет, то РФ нам не поможет, давая туркам удобную возможность для нападения.
Какова цель?
Это группа, обслуживающая повестку дня Турции и НАТО, для них интересы Армении не имеют никакого значения.
Программа следующая: удовлетворить требования Азербайджана и Турции с войной или без нее, сделав Армению частью мира Турции и НАТО.
Турция и Азербайджан, по их короткому уму, перестанут представлять угрозу для Армении, и не будет необходимости в российской военной базе.
Что же произойдет на самом деле?
Никол попадет в турецко-натовскую ловушку и превратит территорию Армении в полигон новой войны, в условиях сильного противостояния интересов Запада, Ирана, Турции и Российской Федерации. Тогда не говорите: Шармазанов, почему ты раньше не предупредил?
Я предупреждаю... .уже 6 лет. Имеющий уши да услышит, имеющий глаза да увидит.
Страна стоит перед угрозой новой войны, а правительственные пропагандисты рвутся в эфирах за переход в ЕС и фетишизируют пожертвованные ЕС гроши.
Мне вас жаль... ваше поведение больше похоже на поведение попрошайки. А нищего не жалеют, а испытывают отвращение, давая богадельню, но не независимую Родину", - написал он.