Վտանգավոր եմ համարում այն ուղղությունները, որոնց հետ կապված Ադրբեջանը տարածքային պահանջներ է ներկայացրել. Աբրահամյան
08/04/2024 12:01
Ադրբեջանը սպառազինվում է բոլորի աչքի առաջ, բնականաբար, այդ զենքերը մի օր կրակելու են, ԱԳՆ դիմաց իրականացվող ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Կարծում եմ, որ այս պահին լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների հնարավորությունն այդքան էլ մեծ չէ, ինչն, իհարկե, չի բացառում ճակատի սահմանափակ ուղղություններով որոշակի գործողությունների ծավալումը։ Վտանգավոր եմ համարում բոլոր այն ուղղությունները, որոնց հետ կապված Ադրբեջանը պաշտոնական և ոչ պաշտոնական խողովակներով տարածքային պահանջներ է ներկայացրել։ Այդ ուղղություներով Ադրբեջանի կողմից հնարավոր գործողությունների հավանականությունը շատ ավելի մեծ է»,-ասաց Տիգրան Աբրահամյանը։

Абрамян: Я считаю опасными те направления, в связи с которыми Азербайджан выдвинул территориальные претензии
08/04/2024 12:21
Азербайджан вооружается на глазах у всех, естественно, однажды это оружие будет применено, заявил журналистам на акции возле здания МИД секретарь фракции "Честь имею" Тигран Абрамян.
«Думаю, что на данный момент возможность крупномасштабных боевых действий не так велика, что, конечно, не исключает развития тех или иных операций на ограниченных участках линии фронта. Я считаю опасными все те территории, в связи с которыми Азербайджан предъявил территориальные претензии по официальным и неофициальным каналам. Вероятность возможных действий Азербайджана в этих направлениях гораздо выше", - сказал Тигран Абрамян.