Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվան նվիրված համերգը կղեկավարի Հովհաննես Չեքիջյանը
Ապրիլի 10-ին, ժամը՝ 19:00, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվան նվիրված համերգը Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Հովհաննես Չեքիջյան), Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան) և Եղվարդի Արվեստի դպրոցի երգչախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Գասպար Ամիրխանյան) մասնակցությամբ. Տեղեկացնում են համերգասրահից։
Իրենց անկրկնելի կատարումներով հանդես կգան հայտնի մենակատարներ Բելլա Ամարյանը (մեցցո սոպրանո),  Դավիթ Բաբայանցը (բարիտոն), Աշոտ Դանթարջյանը (բաս) և երաժիշտ Բորիս Եգանյանը (ակորդեոն): Տոնական երեկոյին կհնչեն ֆրանսիացի հայտնի կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները։ Համերգը կղեկավարի Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Հովհաննես Չեքիջյանը։
Տոմսերը հնարավոր է գնել առցանց հետևյալ հղումով`https://khachaturianhall.am/hy/main/event/id/260/, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահի տոմսարկղից կամ ամրագրելով +374077677226 հեռախոսահամարով։

В концертном зале «Арам Хачатрян» состоится концерт, посвященный Международному дню франкофонии
10 апреля в 19:00 в концертном зале «Арам Хачатурян» состоится концерт, посвященный Международному дню Франкофонии. Выступят Национальный академический хор Армении (художественный руководитель и главный дирижер Ованнес Чекиджян), Национальный филармонический оркестр Армении (художественный руководитель директор и главный дирижер Эдуард Топчян) и хор Художественной школы Егварда (художественный руководитель и хормейстер Гаспар Амирханян).
Выступят солисты Белла Амарян (меццо-сопрано), Давид Бабаянц (баритон), Ашот Дантарджян (бас) и аккордеонист Борис Еганян.
Прозвучат произведения французских композиторов.
Дирижер концерта - Ованнес Чекиджян, художественный руководитель и главный дирижер Национального академического хора Армении.