«Հորդորում եմ զուսպ լինել»․ ՔՊ-ական պատգամավորը՝ Ռուսաստանին
ՔՊ-ական պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը բրյուսելյան հանդիպումից հետո Բաքվի և Մոսկվայի հայտարարություններից հետո տպավորություն է ստացել, թե Ադրբեջանի և Ռուսաստանի որոշ շրջանակներ սինխորն են աշխատում։ Այդ մասին նա ասել է Factor.am-ի հետ զրույցում։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ Հայաստան-ԱՄՆ-ԵՄ հանդիպման նպատակը «մեր երկրի շահն է, և որևէ երրորդ երկիր չի կարող որոշել՝ որն է ՀՀ-ի պետական շահին համարժեք գործողությունը, որը՝ ոչ»։
«Ինչ վերաբերում է նրան, որ Հայաստանին փորձում են գործիք սարքել, այս տեսակ անընդունելի հայտարարություններ են հնչում ռուսական կողմից, ինչ-որ արյուն, ինչ-որ նման մտքեր են հնչում․ նախ հորդորում եմ զուսպ լինել, հավասարակշված լինել և ավելորդ հայտարարություններ չանել, որոնք վնասում են հայ-ռուսական հարբերություններին։ Ռուսաստանում գործող մի շարք քաղաքական գործիչներ իրենց հայտարարություններով վնասում են հայ- ռուսական հարաբերությունները»,- ասել է ՔՊ-ական պատգամավորը։

«Призываю к сдержанности»: Депутат партии «Гражданский договор» России
У депутата партии «Гражданский договор» Артура Ованнисяна после заявлений Баку и Москвы после встречи в Брюсселе сложилось впечатление, что некоторые круги Азербайджана и России работают синхронно. Об этом он сказал в беседе с Factor.am.
По словам Ованнисяна, целью встречи Армения-США-ЕС являются "интересы нашей страны, и ни одна третья страна не может решать, какие действия эквивалентны государственным интересам Армении, а какие нет".
«Что касается того, что Армению пытаются превратить в инструмент, то, что российская сторона делает такие неприемлемые заявления, какая-то кровь, какие-то такие мысли. Прежде всего, я призываю быть сдержанными, взвешенными и не делать ненужных заявлений, наносящих вред армяно-российским отношениям. Некоторые политики, действующие в России, своими заявлениями вредят армяно-российским отношениям»- заявил депутат «Гражданского договора».