Վիվա-ՄՏՍ-ի բաժանորդների համար՝ առանց սահմանափակումների. հայերեն բացառիկ բովանդակություն՝ հայկական առաջին սթրիմինգային հարթակ «Kinodaran»-ից
09/04/2024 16:16
Ֆիլմեր ու սերիալներ դիտելու մշակույթը, ժամանակակից տեխնոլոգիաներով պայմանավորված, թվային փոխակերպման է ենթարկվել ամբողջ աշխարհում։ Ցանկացած վայրից և ցանկացած պահի բովանդակության բազմազանություն ու հասանելիություն ապահովող սթրիմինգային հարթակները շարունակում են գրավել ավելի ու ավելի լայն լսարաններ։
Արվեստի ամենասիրված տեսակներից մեկի՝ կինոյի հանդեպ հայ հասարակության հետաքրքրությունը միշտ առանձնահատուկ է եղել։ Կինոն ամենաերիտասարդ, բայց և արվեստի ամենամեծ ժողովրդականություն վայելող ճյուղերից մեկն է աշխարհում: Հայկական կինոարվեստի սկզբնավորումը և զարգացումը տեղի են ունեցել համաշխարհային կինեմատոգրաֆիային գրեթե զուգընթաց։ Վիվա-ՄՏՍ-ի և առաջին հայկական սթրիմինգային հարթակ հանդիսացող «Kinodaran»-ի միջև վերջերս մեկնարկած համագործակցության շնորհիվ հայկական կինոժառանգությունը և մերօրյա կինոն Վիվա-ՄՏՍ-ի բաժանորդների համար դարձել են է՛լ ավելի հասանելի։ Այդ գործակցության շնորհիվ «Kinodaran»-ը «START+», «X» և «Y» կանխավճարային և հետվճարային, ինչպես նաև մի շարք կորպորատիվ սակագնային պլանների բաժանորդների համար հասանելի է դարձել առանց բաժանորդագրության վճարի։
«Kinodaran»-ը Վիվա-ՄՏՍ-ի հետ համագործակցությամբ նպատակ ունի հայկական կինոն ու կինոդիտման մշակույթը դարձնել ավելի հասանելի ու ժամանակի պահանջներին համահունչ:
Հայ կինոյի օրվան ընդառաջ (նշվում է ամեն տարի՝ ապրիլի 16-ին) Երևանում կայացած համատեղ մամուլի ասուլիսի ընթացքում Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանն ու «Kinodaran»-ի համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Վահե Ամիրաղյանը ներկայացրել են համագործակցության մանրամասները։
«Կինոն զարմանալի արվեստ է, որը կարող է գերել յուրաքանչյուրին հատկապես մեր օրերում, երբ ժամանակակից տեխնոլոգիաները թույլ են տալիս ստեղծել վառ, ռեալիստական կինոիրականություն։ Զարմանալի չէ, որ 2023 թվականի դեկտեմբերից «Kinodaran»-ը, որը տրամադրում է հայերեն բովանդակություն, դարձել է մեր հաճախորդների ամենասիրելի հավելվածներից մեկը։ Վիվա-ՄՏՍ-ը, լինելով հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջատարը Հայաստանում, միշտ ձգտում է իր հաճախորդներին տալ ավելին, քան բջջային կապն է: «Kinodaran»-ի հետ համագործակցությունը թույլ է տալիս մեր հաճախորդներին օգտվել ֆիլմերի, հեռուստասերիալների և վավերագրական ֆիլմերի հարուստ կատալոգից և ստանալ դիտման եզակի փորձառությամբ անմոռանալի տպավորություններ: Ուրախ ենք, որ մեր հաճախորդները կարող են վայելել բարձրորակ կոնտենտ ցանկացած վայրում և ցանկացած ժամանակ»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«Kinodaran»-ը գեղարվեստական, անիմացիոն ու վավերագրական ֆիլմերի, սերիալների, ժամանցային հաղորդումների ու մուլտֆիլմերի լայն ընտրություն առաջարկող հայկական առաջին սթրիմինգային հարթակն է։ Ֆիլմերը կարելի է դիտել ինտերնետին միացված ցանկացած սարքով՝ սմարթֆոնով, համակարգչով, հեռուստացույցով կամ պլանշետով։ Սիրելի հաղորդումները կարելի է դիտել անսահմանափակ՝ ցանկացած հարմար ժամի։ Այստեղ միշտ կարելի է գտնել նոր և հետաքրքիր բովանդակություն, քանի որ «Kinodaran»-ի ֆիլմացանկն անընդհատ համալրվում է: Այն ներկայացնում է ամբողջովին հայալեզու բովանդակություն՝ առանց գովազդային ընդհատումների։
««Kinodaran»-ը հայկական ժամանակակից սթրիմինգային հարթակ է, որը ստեղծվել է բացառապես հայ փորձառու և տաղանդավոր ծրագրավորողների կողմից։ Մեր հավելվածը հասանելի է բոլոր սարքերում՝ iOS ու Android համակարգերում, սմարթ հեռուստացույցներում և վեբ հարթակներում: Այժմ ունենք 2 միլիոնից ավելի օգտատեր և 50-ից ավելի կինոարտադրող գործընկեր։ «Kinodaran»-ն արդեն սկսել է նաև սեփական նախագծերի նկարահանումը՝ նպատակ ունենալով որակի նոր նշաձող սահմանել Հայաստանում։ Նշանակալի ենք համարում առաջատար օպերատոր Վիվա-ՄՏՍ-ի հետ այս համագործակցությունը նաև այն պատճառով, որ ընկերությունը կանգնած է հայկական կինոյի կողքին: Համագործակցությունը խթան կդառնա Հայաստանում կինոյի ոլորտի զարգացման ու առաջընթացի համար։ Մեր տեսլականի հիմքում «Kinodaran»-ն աշխարհի բոլոր հայերի համար հասանելի դարձնելն է: Եկեք իրականացնենք միջազգային մակարդակի այնպիսի նախագծեր, որ նույնիսկ այն մարդիկ, որոնք պնդում են, թե հայկական ֆիլմեր ու սերիալներ չեն նայում, դիտեն դրանք «Kinodaran»-ում», - ասել է «Kinodaran»-ի համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Վահե Ամիրաղյանը։
«Kinodaran»-ին բաժանորդագրվելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել «Kinodaran» հավելվածը կամ այցելել kinodaran.com կայք, մուտք գործել անձնական օգտահաշիվ և կարգավորումների բաժնում լրացնել հեռախոսահամարը։ Եթե հեռախոսահամարը կցված է համապատասխան սակագնային պլանին, ապա բաժանորդագրությունն անմիջապես կակտիվանա։

Только для абонентов Вива-МТС: эксклюзивный армянский контент от первого армянского стриминг-провайдера «Kinodaran» — без ограничений
09/04/2024 16:18
Культура просмотра фильмов и сериалов во всем мире претерпела цифровую трансформацию благодаря современным технологиям. Стриминговые платформы, которые обеспечивают разнообразие и доступ к контенту в любое время и в любом месте, привлекают все бо́льшую аудиторию.
Интерес армянского общества к кино – одному из самых молодых и популярных видов искусства в мире, всегда был особенным. Зарождение и развитие армянского кинематографа происходило практически одновременно с мировым. Благодаря недавно начавшемуся тесному сотрудничеству между компанией Вива-МТС и первым армянским стриминговым провайдером «Kinodaran», армянское кино стало намного доступнее для абонентов Вива-МТС. Теперь абоненты предоплатных и постоплатных тарифных планов «START+», «X» и «Y», а также ряда корпоративных тарифных планов, могут пользоваться приложением «Kinodaran» без абонентской платы.
«Kinodaran», в сотрудничестве с Вива-МТС, стремится сделать армянское кино и экранную культуру еще более доступными и соответствующими требованиям времени.
В ходе совместной пресс-конференции, состоявшейся в Ереване накануне Дня армянского кино (отмечается ежегодно 16 апреля), генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян и сооснователь, генеральный директор «Kinodaran» Ваге Амирагян представили подробности сотрудничества двух компаний.
«Кино – потрясающее искусство. Оно способно увлечь каждого; особенно в наши дни, когда технологии позволяют создавать необычайно яркую, реалистичную кинематографическую картину. Неудивительно, что с декабря 2023 года “Kinodaran”, предлагающий армянский контент, стал одним из самых популярных приложений среди наших клиентов․ Являясь лидером в сфере телекоммуникаций в Армении, Вива-МТС всегда стремится дать своим клиентам намного больше, чем мобильную связь. Сотрудничество с “Kinodaran” позволяет нашим клиентам иметь доступ к богатейшему каталогу художественных и документальных фильмов, сериалов, получить уникальный опыт просмотра и незабываемые впечатления. Мы рады, что пользователи могут наслаждаться качественным контентом в любое удобное для них время и в любом месте», — заметил генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян.
«Kinodaran» - первая армянская стриминговая платформа, которая предлагает широкий выбор армянских сериалов, кино, шоу, художественных, документальных и анимационных фильмов и многое другое на всех устройствах, подключенных к интернету – со смартфона, компьютера, телевизора или планшета. Любимые программы можно смотреть в неограниченном количестве и в любое удобное время. Всегда можно найти что-то новое по душе: ведь «Kinodaran» постоянно обновляется новым контентом. Платформа представляет полностью армяноязычный контент без прерываний на рекламу.
«“Kinodaran”— это современная армянская стриминговая платформа, которая была полностью создана опытными и талантливыми армянскими программистами. Наше приложение доступно на всех устройствах: с программным обеспечением iOS и Android, смарт-ТВ и веб-платформе. Сейчас у нас более 2 миллионов пользователей и более 50 партнеров по кинопроизводству. “Kinodaran” уже начал создавать собственные проекты, стремясь установить новую планку качества в Армении. Сотрудничество с ведущим оператором Вива-МТС является значимым еще и потому, что компания поддерживает армянское кино. Сотрудничество станет стимулом для развития и становления киноиндустрии Армении. Наше видение заключается в том, чтобы “Kinodaran”-ом пользовались все армяне мира. Давайте реализуем проекты международного уровня, чтобы даже те люди, которые утверждают, что не смотрят армянские фильмы и сериалы, смотрели их на “Kinodaran”-е», — заявил сооснователь и генеральный директор компании «Kinodaran» Ваге Амирагян.
Чтобы подписаться на услугу необходимо скачать приложение «Kinodaran» или перейти на сайт kinodaran.com, войти в личный кабинет и ввести в настройках свой номер телефона. Если номер телефона абонента Вива-МТС привязан к соответствующему тарифному плану, то подписка будет немедленно активирована.