«Այդ ժամկետից հետո պետական դավաճանության կասկածով հայց ենք ներկայացնելու Գլխավոր դատախազություն»․ Ոսկեպարցիները 2 օր ժամանակ են տվել Նիկոլ Փաշինյանին, Ալեն Սիմոնյանին, Արարատ Միրզոյանին
09/04/2024 19:09
Ոսկեպարցիները 2 օր ժամանակ են տվել Նիկոլ Փաշինյանին, Ալեն Սիմոնյանին, Արարատ Միրզոյանին։
Հայտարարությունում նշված է․
«Երեկ Ոսկեպար ԵՄ դիտորդական առաքելության այցից հետո գյուղի բնակիչների մոտ կասկածներ առաջացան, կամ նույնիսկ համոզմունք, որ Տավուշի մարզի հողերը միակողմանի հանձնված են։
Դիտորդական առաքելությունը պետական մարմինների և իշխանության իմացությամբ ու թողտվությամբ, Երևան-Նոյեմբերյան ճանապարհի մի շարք հատվածներ շրջանցել է և դա հիմնավորել  որպես ադրբեջանական և վիճարկելի։
Հետևաբար, լիազորված լինելով գյուղի բնակիչների կողմից՝ ներկայացնելու իրենց պահանջը, դիմում ենք Նիկոլ Փաշինյանին, Ալեն Սիմոնյանին կամ Արարատ Միրզոյանին, պահանջելով, որ երկօրյա ժամկետում այցելեն Ոսկեպար և տան համապատասխան բացատրություն գյուղի բնակիչներին, հակառակ դեպքում երկօրյա ժամկետից հետո մենք պետական դավաճանության կասկածով հայց ենք ներկայացնելու ՀՀ Գլխավոր դատախազություն»։

«По истечении этого срока мы представим иск о возбуждении уголовного дела по подозрению в государственной измене»: жители Воскепара обратились к властям, потребовав дать соответствующие разъяснения
09/04/2024 20:35
Вчера, после визита наблюдательной миссии ЕС в Воскепар, у жителей села возникли подозрения, что земли Тавушской области в одностороннем порядке сданы. Об этом заявил глава партии «Демократическая консолидация» Сурен Петросян.
«Наблюдательная миссия с разрешения госорганов объезжала ряд участков дороги Ереван-Ноемберян, обосновывая этом как  азербайджанские и спорные.
Жители села обратились к Николу Пашиняну, Алену Симоняну или Арарату Мирзояну с требованием в двухдневный срок посетить Воскепар и дать соответствующие разъяснения. В противном случае мы представим иск о возбуждении уголовного дела по подозрению в государственной измене», – отметил он.