«Մեր հովիվներից ոչ ոք տարածքը չի անցել»․ Ո՞ր համայնքից է մոլորված հովիվը
ՀՀ ԱԱԾ-ն այսօր տեղեկատվություն էր տարածել, որ մոլորված հոտին փնտրող հովիվը սխալմամբ հայտնվել է Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի կողմից օկուպացված ՀՀ տարածքներում։ Կողմերի միջև փոխհրաձգություն էր սկսվել, ադրբեջանական կողմն արդյունքում ունեցել է մեկ վիրավոր, հովիվը եւ հոտը վերադարձվել են։ ՀՀ ԱԱԾ-ն նաեւ շտապել էր հայտնել Ադրբեջանի սահմանապահ զինված ուժերի հետ համատեղ քննություն անցկացնելու պատրաստակամության մասին եւ հայտնել էր իր ափսոսանքը միջադեպի կապակցությամբ։
«Հրապարակ»-ը կապվել է Ներքին և Վերին Խնձորեսկ բնակավայրերի նախկին վարչական ղեկավար Երվանդ Մալունցի հետ, ով ասել է, որ մոլորված հովիվն իրենց բնակավայրից չէ, իրենց բնակիչներից ոչ ոք ադրբեջանցիների վերահսկողության տակ գտնվող տարածք չի անցել:
«Մեր հովիվներից ոչ ոք տարածքը չի անցել, այդ հովիվը ոչ Ներքին, ոչ էլ Վերին Խնձորեսկի բնակիչ չէ»,-ասել է Մալունցը:
Լրատվամիջոցը կապ է հաստատել ԱԱԾ տեղեկատվության բաժնի հետ, այնտեղից պատասխանել են, որ հաղորդագրությունում նշված տեղեկատվությունից բացի այլ տեղեկատվություն հաղորդել չեն կարող:

«Ни один из наших пастухов не пересекал границу»: Из какой общины был заблудившийся пастух?
Служба национальной безопасности Республики Армения распространила сегодня информацию о том, что пастух, искавший потерявшееся стадо, по ошибке оказался на оккупированных ВС Азербайджана территориях Республики Армения. После этого началась стрельба между пограничниками двух стран, в результате был ранен азербайджанский пограничник, пастух и стадо были возвращены.
Газета "Грапарак" связалась с бывшим главой общин Неркин и Верин Хндзореск Ервандом Малунцем, который сообщил, что заблудившийся пастух был не из их селения, никто из их жителей не пересекал территорию, контролируемую азербайджанцами.
"Ни один из наших пастухов не пересекал территорию, этот пастух не является жителем ни Неркин Хндзореска, ни Верин Хндзореска", - сказал Малунц.
По сообщению газеты «Грапарак», они обратились в отдел информаци СНБ, откуда ответили, что не могут предоставить никакой другой информации, кроме той, которая указана в сообщении.