Ես հայտ եմ ներկայացնում՝ առաջնորդելու իմ պետությունը. Հայկ Մանասյան (Տեսանյութ)
«Դասարանի ավագ լինելուց հետո, ես ոչ մի ոլորտում չեմ ուզել պաշտոն զբաղեցնել, ես պատրաստ եմ գնալ վերջից, բայց իմ գործն ամենալավն անելով, պարզապես, այս ճգնաժամային իրավիճակում մեզ իսկապես առաջնորդություն է պետք, և երբ ես հանդիպում եմ մարդկանց, որոնք ունակ են փոխել իրավիճակը, բայց տեսնում եմ նրանց հիասթափությունը, դեմոտիվացված վիճակը, ստիպված ինքս եմ ասում՝ ես պատրաստ եմ»,- «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է բժիշկ Հայկ Մանասյանը։
«Բոլոր նրանք, ովքեր հիմա իբրև թե առաջնորդության հայտ են ներկայացրել, նրանցից և ոչ մեկի հետևից չեմ գնա, համաձայն եմ նրանցից շատերի հետ ընդհանուր ճանապարհ անցնել, կլոր սեղանի շուրջ  քննարկել  լուրջ հարցեր, փորձել լուծումներ գտնել, բայց որևէ մեկին թույլ չեմ տա ինձ դիտարկել որպես ռեսուրս։
Համագործակցությունը չպետք է միտված լինի մեկի շահերին ծառայելուն, ես ու բազմաթիվ մարդիկ վախենում ենք խաբված լինելուց։ Եթե լինի մեկը, ում ես կհավատամ, պատրաստ եմ գնալ շարքի վերջից, ամբիցիայի հարց չկա, կա վստահության դեֆիցիտ։
ՀՀ քաղաքացինե՛ր, ձեզնից յուրաքանչյուրն ունի հնարավորություն՝ վարչապետի թեկնածուի հայտ ներկայացնելու։ Ես հայտ եմ ներկայացնում առաջնորդելու իմ պետությունը»։

Айк Манасян: Я подаю заявку на то, чтобы возглавить свое государство (Видео)
«После того, как я стал старостой класса, я не хотел занимать какую-либо должность в какой-либо области, я готов идти с конца, но я делаю свою работу очень хорошо, и когда я встречаю людей, которые способны изменить ситуацию, но вижу их разочарование, демотивированное состояние, я вынужденно говорю самому себе: я готов", - заявил в программе "Есть вопросы" врач-гастроэнтеролог Айк Манасян.
«Я не последую за теми, кто якобы подал заявку на лидерство, я согласен пойти общим путем со многими из них, обсудить серьезные вопросы за круглым столом, попытаться найти решения, но я никому не позволю рассматривать меня как ресурс.
Сотрудничество не должно быть направлено на обслуживание интересов одного, я и многие люди боимся быть обманутыми. Если есть кто-то, кому я поверю, я готов пойти с конца, об амбициях речи нет, есть дефицит доверия.
Граждане Республики Армения, каждый из вас имеет возможность баллотироваться на пост премьер-министра. Я подаю заявку на то, чтобы возглавить свое государство».