2016-ին Սերժ Սարգսյանը Ստեփանակերտում զգուշացրել է՝ Երևանում երգելու եք «Ստեփանակերտ, Ստեփանակերտ»․ Այս ընթացքում որևէ մեկը հրապարակավ ներողություն խնդրե՞լ է Սարգսյանից
11/04/2024 17:34
«2016 թվականին Սերժ Սարգսյանը Ստեփանակերտում զգուշացնում է՝ երգելու եք՝ «Ստեփանակերտ, Ստենակերտ» այնպես, ինչպես «Ղարս, Ղարս» եք երգում։ Երրորդ նախագահն ասում է՝ կորցնելու եք ամբողջը, 2016 թվականին այսօրվա վիճակն է նկարագրել, այս ընթացքում այդ մարդկանցից որևէ մեկը հրապարակավ ներողություն խնդրե՞լ է Սերժ Սարգսյանից։ Դա քիչ էր, Սերժ Սարգսյանը Երևան չհասած՝ Սասնա Ծռերի հայրենասիրությունը արթնանում է։ Հենց այնպե՞ս եղավ դա։ Մենք պարզապես պետք է հասկանանք, որ խորքային, մասշտաբային գործընթացներ են տեղի ունեցել, որոնց մասին հնարավոր չէ բացահայտ խոսել»,- «Հարցեր կան» հաղորդմանն ասել է բժիշկ Հայկ Մանասյանը։
«Երբ վարագույը բացվի, միայն դրանից հետո կհասկանանք՝ իրականում ինչ է եղել։ Հստակ է, որ ամենը, ինչ տեղի է ունեցել, կատարվել է նախ Սյունիքը պոկելու համար։ Արցախը տայինք, թե չտայինք, թիրախում էր ու է Սյունիքը, իսկ գործող իշխանությունը մսխել է մեր բոլոր ռեսուրսները»։

В 2016 году Серж Саргсян предупредил в Степанакерте, что однажды в Ереване вы будете петь «Степанакерт, Степанакерт»: Кто-нибудь за это время публично извинился перед Саргсяном?
11/04/2024 20:12
«В 2016 году Серж Саргсян предупредил в Степанакерте, что однажды вы будете петь «Степанакерт, Стенакерт» так же, как поете «Карс, Карс». Третий президент говорит, что вы потеряете все, он описал сегодняшнюю ситуацию в 2016 году, за это время кто-нибудь из этих людей публично извинился перед Сержем Саргсяном? Мало того, еще до приезда Сержа Саргсяна в Ереван у «Сасна црера» просыпается патриотизм. Все это просто так произошло? Нам просто нужно понять, что произошли глубокие, масштабные процессы, о которых невозможно говорить открыто», - заявил в программе "Есть вопросы" врач-гастроэнтеролог Айк Манасян.
«Когда откроется занавес, только тогда мы поймем, что произошло на самом деле. Понятно, что все, что произошло, было сделано в первую очередь для того, чтобы оторвать Сюник. Отдали бы мы Арцах или нет, Сюник был и остается мишенью, а нынешние власти растратили все наши ресурсы».