Պարո՛ն վարչապետ, պետք է ամեն ինչ անենք, որ սխալները չկրկնենք. նույն սխալն անընդհատ չենք կարող անել. Ալեն Սիմոնյան (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շրջադարձային է համարում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա ելույթը։
«Այստեղ բաներ ասվեցին, որոնք շրջադարձային են, ելույթը մեծ էր, բովանդակալից էր ու վստահ եմ, որ մեր հասարակությունն այն կուսումնասիրի շատ ավելի խորը ձևով։ Ակնհայտ է, որ դժվար էր, ակնհայտ է, որ շրջադարձային ելույթ էր»,- ԱԺ-ում հայտարարեց Սիմոնյանը։
Նա նշեց, որ պետք է անեն ամեն ինչ, որպեսզի նախկինում թույլ տված սխաները նորից չանեն։
«Պարո՛ն վարչապետ, պետք է ամեն ինչ անենք, որ սխալները չկրկնենք, այո՛, եկել է մեր սխալները սրբագրելու ժամանակը, նույն սխալն անընդհատ չենք կարող անել, առավել ևս, որ այլընտրանք ուղղակի չունենք»,- հավելեց ԱԺ նախագահը։

Ален Симонян: Господин премьер-министр, мы должны сделать все, чтобы не повторять ошибок: мы не можем продолжать совершать одну и ту же ошибку (Видео)
11/04/2024 17:56
Председатель Национального собрания Ален Симонян считает вчерашнее выступление премьер-министра Никола Пашиняна переломным моментом.
«Здесь говорилось о таких вещах, которые были переломными, выступление было содержательным, и я уверен, что наше общество изучит его гораздо глубже. Очевидно, что это было сложно, очевидно, что это был переломный момент", - заявила Симоньян в Национальном Собрании.
Он отметил, что они должны сделать все, чтобы ошибки, допущенные в прошлом, не повторились.
"Господин премьер-министр, мы должны сделать все, чтобы не повторять ошибок, да, пришло время исправлять наши ошибки, мы не можем продолжать совершать одну и ту же ошибку, тем более что альтернативы у нас просто нет", - добавил спикер парламента.