Ես ինձ պատեպատ կտամ, բայց լավ կպահեմ, որ ընդդիմադիր պատգամավորների գլխին հանկարծ դամոկլյան սուր չկախվի. Աշոտյան (Տեսանյութ)
11/04/2024 15:11
Հակակոռուպցիոն դատարանում Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ շարունակվում է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի գործով դատական նիստը։
Դատարանը քննում է Արմեն Աշոտյանի խափանման միջոցի փոփոխության հարցը։
Նախօրեին ԱԺ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների պատգամավորները դատարանին են ներկայացրել երաշխավորություն, որով պարտավորություն են ստանձնում ապահովելու Աշոտյանի դատավարական պարտավորությունների պատշաճ կատարումը։
Արմեն Աշոտյանը շնորհակալություն հայտնեց բոլոր պատգամավորներին՝ երաշխավորություն ներկայացնելու համար։
«Եթե ես ինձ վատ պահեմ, Հայաստանի ամբողջ խորհրդարանական ընդդիմության գլխին քրեական գործ է կախվում։ Ես ինձ պատեպատ կտամ, բայց լավ կպահեմ, որ այսօրվա գործող իշխանությունների դեմ քաղաքական պայքար ծավալած ընդդիմադիր պատգամավորների գլխին հանկարծ դամոկլյան սուր չկախվի։ Ամբողջ խորհրդարանական ընդդիմությունը տեր է իմ պահվածքին»,-ասաց Արմեն Աշոտյանը։

Ашотян: Я буду биться об стены, но буду вести себя хорошо, чтобы дамоклов меч внезапно не навис над головами оппозиционных депутатов
11/04/2024 16:09
В антикоррупционном суде Армении под председательством судьи Ваге Долмазяна проходит судебное заседание по делу вице-председателя Республиканской партии Армении Армена Ашотяна.
Суд огласит решение по вопросу о мере пресечения в отношении Армена Ашотяна.
Накануне депутаты фракций "Армения" и "Честь имею" НС подписали поручительства для освобождения Армена Ашотяна, которым обязуются обеспечить надлежащее выполнение Ашотяном судебных обязательств.
Армен Ашотян поблагодарил всех депутатов за представленные поручительства.
«Если я буду вести себя плохо, над головой всей парламентской оппозиции Армении повиснет уголовное дело. Я буду биться об стены, но буду вести себя хорошо, чтобы дамоклов меч внезапно не навис над головами оппозиционных депутатов, которые вели политическую борьбу с действующей властью. За мое поведение поручилась вся парламентская оппозиция", - заявил Армен Ашотян.