Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը ճանաչելու փաստը անհրաժեշտ է Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը ճանաչելու համար. Նիկոլ Փաշինյան
11/04/2024 18:02
Մենք չորս գյուղի հարց չենք լուծում, մենք լուծում ենք Հայաստանի հարց, ԱԺ-ում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հայաստանը ստանալու է սահման»,- նշեց նա՝ հավելելով՝ պետական սահմանից ավելի հուսալի իրավաքաղաքական պայման պարզապես գոյություն չունի։
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը ճանաչելու փաստը անհրաժեշտ է Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը ճանաչելու համար։
«Որովհետև Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը պարփակված է Ադրբեջանով»,- ասաց նա։
Փաշինյանը հայտարարեց, թե գայթակղության մեջ են դրել Հայաստանին ու «մենք ինքներս մեր ձեռքով քայքայել ենք մեր երկրի սուվերենությունը»։

Пашинян: Признав территориальную целостность Азербайджана, мы фактически признали территориальную целостность Армении
11/04/2024 19:29
Мы не решаем вопрос четырех сел, мы решаем вопрос Армении, заявил премьер-министр Никол Пашинян в Национальном Собрании.
"Армения получит границу", - сказал он, добавив, что более надежного правового и политического условия, чем государственная граница, просто не существует.
По словам Никола Пашиняна, факт признания территориальной целостности Азербайджана необходим нам для признания территориальной целостности Армении. «Потому что территориальная целостность Армении ограничена Азербайджаном»,- сказал он.
Пашинян заявил, что Армению ввели в искушение и «мы собственными руками разрушили суверенитет нашей страны».