Առաջնորդվում ենք ՀՀ պետական շահերի առաջմղմամբ, դա կարող է դուր գալ, կարող է դուր չգալ ՌԴ և մյուս գործընկերներին. ԱԳ փոխնախարար
11/04/2024 11:25
Թե՛ ՌԴ-ի, և թե՛ մյուս գործընկերների հետ հարաբերություններում մենք առաջնորդվում ենք ՀՀ պետական շահերի առաջմղմամբ. լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ արտգործնախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը։
«Այս տրամաբանությունը կարող է դուր գալ որոշ գործընկերների, որոշ գործընկերների կարող է դուր չգալ, բայց սա այն ուղենիշն է, որ մենք ունենք»,-ասաց նա։
Ինչ վերաբերում է հարցին, թե ՀՀ-ն կմասնակցի՞ ԵԱՏՄ հոբելյանական գագաթնաժողովին՝ Կոստանյանը նշեց, որ եթե մեկնելու մասին որոշում լինի, հանրային հայտարություն կարվի։

Замминистра иностранных дел:  Мы руководствуемся продвижением государственных интересов Республики Армения, что может нравиться, а может и не нравиться Российской Федерации и другим партнерам
11/04/2024 13:10
Замминистра иностранных дел: Мы руководствуемся продвижением государственных интересов Республики Армения, что может нравиться, а может и не нравиться Российской Федерации и другим партнерам
В наших отношениях с Российской Федерацией и другими партнерами мы руководствуемся продвижением государственных интересов Республики Армения. Об этом в беседе с журналистами заявил заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян.
«Некоторым партнерам эта логика может нравиться, некоторым партнерам она может не нравиться, но это тот ориентир, который у нас есть», - сказал он.
Отвечая на вопрос, будет ли Армения участвовать в юбилейном саммите ЕАЭС, Костанян ответил, что если будет принято решение, будет сделано публичное заявление.