Մեր պայքարը ճշմարտության համար է, որը որոշ մարդկանց ուղեղում արժեք չունի (Տեսանյութ)
Յուրաքանչյուր մարդ զոհված զինծառայողների մայրերի, հայրերի ձեռքերին պետք է խոնարհվի, Ոսկեպարում հայտարարեց Բագրատ Սրբազանը:
«Եթե մենք նրանց չգնահատենք, ուրիշ ոչինչ արժեք չի ունենա: Այս հայահավաք հանրահավաքն ուղղակի հանդիպում է: Այս շարժումն, ի վերջո, իր նպատակին ծառայելու է, որի վերջին հանգրվանը ոչ վերացական, այլ շատ շոշափելի հաղթանակն է: Մեր նշանաբանն է՝ պատիվ  և հայրենիք, մեր շարժումն է՝ հանուն հայրենիքի, հանուն Աստծո, հանուն արդարության ու ճշմարտության, առանց որոնց չկա խաղաղություն և առանց որոնց ոչ մի արժեք նշանակություն չունի մեր կյանքում:
Մեր պայքարը ճշմարտության համար է, որը որոշ մարդկանց ուղեղում արժեք չունի: Բայց դա մեր արժեքն է, ուրիշ շեղվելու տեղ չունենք: Մենք կա՛մ ստի հետ ենք, կա՛մ ճշմարտության: Մեր պայքարը հոգևոր է: Եթե այդտեղ հաղթեցինք, մեր առջև էլ որևէ արգելք չի կարող, լինել»,-նշեց նա:

Баграт Србазан: Наша борьба за истину, которая в сознании некоторых людей не имеет никакой ценности
Каждый человек должен преклониться перед матерями и отцами погибших военнослужащих, заявил Баграт Србазан в Воскепаре.
«Если мы не будем ценить их, ничто другое не будет иметь ценности. Этот митинг – всего лишь встреча. Это движение в конечном итоге послужит своей цели, конечной целью которой является не абстрактная, а вполне осязаемая победа. Наш лозунг – честь и Родина, наше движение – ради Родины, ради Бога, ради справедливости и правды, без которых нет мира и без которых никакая ценность в нашей жизни не имеет смысла.
Наша борьба за истину, которая не имеет никакой ценности в сознании некоторых людей. Но в этом наша ценность, нам больше некуда отклоняться. Мы либо за ложь, либо за правду. Мы ведем духовную борьбу. Если мы победим в этой борьбе, то для нас больше не может быть никаких препятствий", - сказал он.