Մի քանի զինատեսակի և կառավարման համակարգերի գծով իրականացվել են ներքին փորձարկումներ և մոտ ապագայում կկիրառվեն ՀՀ ԶՈւ-ում. ԲՏԱ նախարար (Տեսանյութ)
15/04/2024 14:16
Իրականացվել են ներքին փորձարկումներ, մի քանի զինատեսակի և մի քանի կառավարման համակարգերի գծով, որոնք մոտ ապագայում հնարավորություն կունենան կիրառվելու ՀՀ ԶՈւ-ում. պաշտոնավարման 100 օրն ամփոփելով՝ ասաց Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը։
Նա նշեց, որ ռազմարդյունաբերության գործունեություն ծավալող բոլոր ընկերությունների հետ հանդիպել են, վերհանվել են բոլոր խնդիրները և մի շարք խնդիրներ ակնկալում են, որ կկարգավորվեն։

Министр высокотехнологической промышленности: Проведены испытания нескольких видов оружия и систем управления: В ближайшее время они поступят на вооружение
15/04/2024 16:37
Проведены испытания нескольких видов оружия и систем управления. В ближайшее время они поступят на вооружение. Подводя итоги 100 дней своего пребывания в должности, сообщил министр высокотехнологичной промышленности Мхитар Айрапетян,
Он отметил, что они встретились со всеми предприятиями, работающими в оборонной промышленности, были затронуты все проблемы и ожидают решения ряда проблем.
Как отметил министр, в общей сложности подписано 46 контрактов. Ожидается, что по итогам года заказы получат еще 4 компании, а общая сумма заказов достигнет $489,7 млн.