Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի՞ Վլադիմիր Պուտինի երդմնակալության արարողությանը
ՀՀ կառավարությունից դեռ չեն հստակեցնում՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի՞ մայիսի 7-ին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի երդմնակալության արարողությանը։
Aysor.am-ը գրավոր հարցմամբ դիմել էր կառավարություն՝ խնդրելով պարզաբանել՝ ի վերջո, կմասնակցի՞ Փաշինյանն այդ արարողությանը, թե՞ ոչ։
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բոլոր այցերի վերաբերյալ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը ժամանակին տրամադրում է պատշաճ տեղեկատվություն»,- նշված է պատասխանում։
Օրեր առաջ Aysor.am-ի թղթակիցն Ազգային ժողովում նաև վարչապետից էր հետաքրքրվել՝ մասնակցելո՞ւ է ՌԴ նախագահի երդմնակալության արարողությանն ու մայիսի 8-ին կայանալիք ԵԱՏՄ հոբելյանական գագաթնաժողովին։
Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ քննարկում են ԵԱՏՄ նիստին մասնակցությունը, իսկ ՌԴ նախագահի երդմնակալության վերաբերյալ հարցն անպատասխան էր թողել։

Будет ли Никол Пашинян участвовать в церемонии инаугурации Владимира Путина?
Правительство Республики Армения пока не уточнило, примет ли премьер-министр Никол Пашинян участие в церемонии инаугурации президента России Владимира Путина 7 мая.
Aysor.am отправил в правительство письменный запрос с просьбой уточнить, будет ли Пашинян участвовать в церемонии или нет.
"Аппарат премьер-министра Республики Армения предоставляет соответствующую информацию обо всех визитах премьер-министра Никола Пашиняна", - говорится в ответе.
Несколько дней назад корреспондент Aysor.am поинтересовался у премьер-министра в Национальном собрании, примет ли он участие в церемонии инаугурации президента РФ и юбилейном саммите ЕАЭС, который пройдет 8 мая.
Никол Пашинян сообщил, что обсуждается вопрос участия в сессии ЕАЭС, но вопрос об участии в инаугурации президента России оставил без ответа.