Փաշինյանը հետքայլ է արել, բայց դա հարցի լուծում չէ. փորձում են փափուկ բարձ դնել ժողովորդի գլխի տակ. Դանիելյան
17/04/2024 17:20
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր այցելել է Տավուշի մարզ, հանդիպել Ոսկեպարի, Կիրանցի ու Բերքաբերի բնակիչներին:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը, ով այս պահին գտնվում է Տավուշի մարզում, ասաց, որ Փաշինյանի հռետորաբանությունն այս այցին փոխված է եղել.
«Մի ամիս առաջ, որ Փաշինյանը գյուղացիներին ասել էր, որ եթե չգնաք զիջումների, ադրբեջանցիները կգան և ձեզ կմորթեն, այսօր այդպես չի եղել: Փաշինյանը գյուղացիներին ասել է, որ որոշակի պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել ադրբեջանցիների հետ և գետից այն կողմ չեն  անցնելու: Ճիշտ է՝ դա որոշակի հետքայլ է, բայց հարցի լուծում չէ: Դա ընդամենն  իրար հետ բանավոր պայմանավորվածություն է»,-ասաց պատգամավորը:
Նրա խոսքով՝ դա ևս անվտանգային բազմաթիվ հարցեր է առաջ բերում. «Բնակիչների կարծիքները տարբեր են, որոշակի շրջանակ կա, որ տարվել են: Դա մարդկանց էլի մոլորության մեջ գցելու տարբերակ է: Սրանով անվտանգային խնդիրները չեն լուծվում: Ամեն դեպքում՝ առաջնագծից մեր զինվորների դուրս բերման փորձ է: Կիսատ լուծումներ են առաջարկում»:
Դանիելյանը հավելեց, որ իշխանությունները տեսան, որ բնակիչներն ընդվզում են, ոտքի են կանգնել, դրա համար էլ հետքայլ արեցին. Ժողովուրդը կանգնեց, դիմադրեց, ինքն էլ հասկացավ, որ այդ դիմադրությունն ավելանում է, ուժ է ստանում, փորձում է «խիտրիություն անել»»:

Даниелян: Пашинян сделал шаг назад, но это не решение вопроса: делаются попытки подложить «мягкую подушку» под голову армянскому народу
17/04/2024 17:58
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня посетил Тавушскую область и встретился с жителями Воскепара, Киранца и Беркабера.
В беседе с Aysor.am депутат от фракции «Армения» НС Гарник Даниелян, находящийся в настоящее время в Тавушской области, заявил, что в ходе этого визита риторика Пашиняна изменилась.
"Месяц назад, когда Пашинян сказал сельчанам, что если вы не пойдете на уступки, азербайджанцы придут и убьют вас, сегодня этого не произошло. Пашинян сообщил жителям села, что они достигли определенных договоренностей с азербайджанцами и те не перейдут реку. Да, это шаг назад, но это не решение проблемы. Это просто устная договоренность", - сказал депутат.
По его словам, это также вызывает множество вопросов безопасности. «Мнения жителей разные, есть определенный круг, который увлекся. Это способ еще больше ввести людей в заблуждение. Это не решает вопросы безопасности. В любом случае это попытка вывести наших солдат с линии фронта. Они предлагают полурешения проблемы».
Даниелян добавил, что власти увидели, что жители протестуют и восстали, поэтому сделали шаг назад. Народ встал, сопротивлялся и он понял, что это сопротивление становится всё сильнее, набирает обороты, пытается «прибегнуть к хитрости».