Սամվել Վարդանյանի նկատմամբ քաղաքական իշխանության հաշվեհարդարի բնույթն ու ոճը հիշեցնում է Ռամիլ Սաֆարովի ոճրագործությունը․ «Որդիների կանչ»
17/04/2024 14:53
«Որդիների կանչ» ՀԿ-ն հայտարարություն է տարածել՝ պահանջելով խստագույնս պատժել Սամվել Վարդանյանին խոշտանգողներին։
«Իշխող քաղաքական ուժի վախերն իշխանությունից զրկվելու մասով այն աստիճան են ուժգնացել, որ հասարակության ավելի լայն մասսաների կողմից  նույն ուժի իրական և օրական նոր նպատակների բացահայտումը և գահավիժող վարկանիշը այլընտրանք չի թողել, քան ամբողջ պետական ապարատը վերածել մի կետից կառավարվող կազմակերպված բանդայի։
Երեկ ընդդիմադիր քաղակտիվիստ Սամվել Վարդանյանի նկատմամբ քաղաքական իշխանության հաշվեհարդարի բնույթն ու ոճը հիշեցնում է Ադրբեջանի ազգային հերոս Ռամիլ Սաֆարովի 20 տարվա վաղեմության ոճրագործությունը։
«Որդիների Կանչ» ՀԿ-ն խստորեն դատապարտում է պետությունը բանդայի վերածելու փորձերը և պահանջում խստագույնս պատժել ՀՀ քաղաքացուն խոշտանգողներին», - նշված է հայտարարությունում։

«Зов сыновей»: Характер и стиль расправы политических властей над Самвелом Варданяном напоминают cовершенное Рамилем Сафаровым преступление
Общественная организация "Зов Сыновей" выступила с заявлением, требуя строгого наказания тех, кто пытал Самвела Варданяна.
«Страх потерять власть правящей политической власти стал настолько сильным, что раскрытие широкими массами общества реальных и ежедневных новых целей той же власти и падение рейтинга не оставило иной альтернативы, кроме как превратить весь государственный аппарат в организованную банду, управляемую из одной точки.
Характер и стиль расправы политических властей над оппозиционным политическим активистом Самвелом Варданяном, осуществленной вчера, напоминают преступление 20-летней давности, совершенное национальным героем Азербайджана Рамилем Сафаровым. НПО "Зов Сыновей" решительно осуждает попытки превратить государство в банду и требует строго наказать тех, кто пытает граждан Республики Армения", - говорится в заявлении.