Նիկոլ Փաշինյանը մեզ ասել է` Խրեմլու գյուղը տալու եմ և վերջ. Հրապարակ
Կիրանց վարչական շրջանի ղեկավար Կամո Շահինյանը «Հրապարակի» հետ զրույցում նշել է, որ գյուղում տեղացիները Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններից դժգոհ են մնացել և այժմ մտածում են իրենց հետագա անելիքների մասին։
«Մենք հլա քննարկման մեջ ենք: Նիկոլ Փաշինյանը մեզ ասել է` Խրեմլու գյուղը տալու եմ և վերջ: Հիմա մենք քննարկում ենք մեր անելիքները: Եթե Խրեմլուն հանձնի Ադրբեջանին, շատ վատ ա լինելու` խաղաղություն չլինելու դեպքում: Հողատարածքներ կան, որ մնալու են նրանց: Ո՞նց կարանք գոհ ըլնենք նրա ասածներից, խառը վիճակ ա սենց», - նշել է Կիրանցի վարչական ղեկավարը:
Նշենք, որ երեկ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել էր Տավուշի Ոսկեպար, Բերքաբեր և Կիրանց գյուղեր, հանդիպել տեղացիներին և իրարամերժ հայտարարություններ արել:

Никол Пашинян сказал нам, что отдаст село Хремлу и точка – «Грапарак»
Глава администрации общины Киранц Камо Шагинян сообщил "Грапараку", что местные жители села недовольны заявлениями Никола Пашиняна и теперь думают, что делать дальше.
«Мы еще ведем дискуссию. Никол Пашинян нам сказал, что отдаст село Хремлу и все. Теперь обсуждаем, что делать дальше. Если Хремлу сдадут Азербайджану, будет очень плохо, если не будет мира. Есть земли, которые останутся у них. Как мы можем быть удовлетворены тем, что он сказал, это неоднозначная ситуация», - сказал глава администрации Киранца.
Отметим, что вчера Никол Пашинян посетил села Воскепар, Беркабер и Киранц Тавуша, встретился с местными жителями и сделал противоречивые заявления.