Ասում էին՝ «տեսնենք պուլսը աշխատում ա՞, եթե աշխատում ա՝ պտի սպանենք, մորթենք». դատարանում ցուցմունք տվեց Արարատ Միրզոյանի անվտանգության աշխատողը
19/04/2024 13:48
Մեկնարկել է ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ Արարատ Միրզոյանին ծեծի ենթարկելու գործով դատական նիստը։
Այսօր դատարանում ցուցմունք տվեց նրա անվտանգության աշխատողը։ Նա հայտարարեց, որ այդ օրն իրենց մոտ շատ սթրեսային վիճակ էր։
«Բոլորն ասում էին՝ ուզում ենք ստուգենք, տեսնենք իրա պուլսը աշխատում ա՞, եթե աշխատում ա՝ պտի սպանենք, մորթենք։ Մենք թույլ չէինք տալիս, մենք համոզված էինք, որ պարոն Միրզոյանը ողջ է։  Բաներ կար, որ մենք էինք ասում՝ ինքը ողջ չէ, թողեք ուղղակի տանենք հիվանդանոց, համոզում էինք, մեկը համոզվում էր, մեկը չէր համոզվում»,- պատմեց ՊՊԾ աշխատակիցը։
Նա ասաց, որ կոչերը սպանության վերաբերյալ էին։ ՊՊԾ աշխատողի խոսքով, ակցիայի մասնակիցներից ոչ ոք իր մոտ չի տպավորվել, քանի որ շատ մութ է եղել, բոլորը դիմակներով, «կապիշոններով» են եղել։

Они сказали, «посмотрим, есть ли пульс, если есть, то нам придется его убить, зарезать»: сотрудник охраны Арарата Мирзояна дал показания в суде
19/04/2024 14:14
Началось судебное заседание по делу об избиении бывшего спикера Национального собрания Армении Арарата Мирзояна.
Его охранник сегодня дал показания в суде. Он заявил, что тот день был для них очень напряженным.
«Все говорили: мы хотим проверить, посмотреть, есть ли у него пульс, если да, то надо его убить его, зарезать. Мы этого не допустили, мы были уверены, что господин Мирзоян жив. Были вещи, которые мы говорили: что он не в жив, позвольте просто отвезти его в больницу. Одного смогли убедить, другого нет»,- рассказал сотрудник Службы государственной охраны.
Он сказал, что призывы были об убийстве. По словам сотрудника Службы государственной охраны, никто из участников акции его не впечатлил, поскольку было очень темно, все были в масках и «толстовках».
«Если мы скажем, что если мы кого-то из них увидим и узнаем, то нет»,-  сказал сотрудник охраны бывшего спикера Национального собрания.