Տեղեկություններ կան, որ շատ մարդկանց վրա փորձում են ազդեցություն ունենալ, ճնշումներ գործադրել. Տիգրան Աբրահամյանը՝ Տավուշում ստեղծված իրավիճակի մասին
22/04/2024 13:33
Իշխանությունն իր հակապետական գործունության շրջանակներում իրականացնում է մի գործընթաց, որը ո՛չ միջազգային պրակտիկային է հատուկ, ո՛չ Հայաստանի օրենսդրությանը, Ոսկեպարում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Տեղեկություններ կան, որ շատ մարդկանց վրա փորձում են ազդեցություն ունենալ, ճնշումներ գործադրել, ազատումներով մարդկանց սպառնալ։ Իրավիճակը բերել և հասցրել են բախման։ Մեր հայրենակիցներն արդարացի պահանջ ունեն։ Դա պայմանավորված է այն իրավիճակով, որ ցանկացած իշխանություն, ով էլ լինի, այս գործընթացում առաջնորդվի օրենքի տառին համապատասխան»,-ասաց պատգամավորը։
Նա նշեց՝ ակնհայտ է, որ իշխանությունը դելիմիտացիայի և դեմարկացիայի անվան տակ հողերը հանձնելու գործընթացի մեջ է։

Есть сведения, что они пытаются повлиять и оказать давление на многих людей: Тигран Абрамян о ситуации в Тавуше
22/04/2024 13:51
Власти в рамках своей антигосударственной деятельности реализуют процесс, не характерный ни для международной практики, ни для законодательства Армении. Об этом в беседе с журналистами в Воскепаре заявил секретарь фракции "Честь имею" НС Тигран Абрамян.
«Есть сведения, что на многих людей пытаются повлиять, оказать на них давление, угрожать увольнением. Они довели ситуацию до коллизии. У наших соотечественников есть справедливое требование. Это связано с тем, что любое правительство, кем бы оно ни было, должно руководствоваться в этом процессе в соответствии с буквой закона", - сказал депутат.
Он отметил, что очевидно, что власти находятся в процессе cдачи земель под видом делимитации и демаркации.