Սասուն Միքայելյան, Դուք և Ձեր կցորդները հավաքեք ձեզ, դուք երկիր պահող եք, երկիր հանձնող չեք. Բագրատ Սրբազան (Տեսանյութ)
23/04/2024 15:44
Փորձ է արվում ամբողջ պատասխանատվության բեռը դնել մեր գյուղացիների և գյուղապետերի վրա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը՝ անդրադառնալով տավուշցի գյուղապետերի և կառավարության ներկայացուցիչների հանդիպմանը։
«Ուղղակիորեն միակողմանի զիջում է»,-ասաց Սրբազանը։
Նա անդրադարձավ նաև այսօր Նոյեմբերյանում ԵԿՄ անդամների մասնակցությամբ միջադեպին։
«Այսօր ԵԿՄ անդամներն իրենց ղեկավարի գլխավորությամբ՝ Յուրա անունով, Կոթի գյուղից, ուղղակիորեն ահաբեկել են այն մարդկանց, ովքեր հույզերի մեջ որոշել են ինքնաբուխ ինչ-որ գործողություններ անել։ Սասուն Միքայելյան, Դուք և Ձեր կցորդները հավաքեք ձեզ, դուք երկիր պահող եք, երկիր հանձնող չեք, գոնե այդպես է եղել երկրապահը։ Դուք երկրապահ եք և այսօր ինչ գործել եք, ամբողջը ձեր պատասխանատվությունն է, դուք եք սադրել արդեն երկրորդ, երրորդ անգամ։ Երկրապահ եք, գնացեք սահման և սահմանը պահեք»,-ասաց Սրբազանը։

Баграт Србазан: Предпринимается попытка переложить ответственность на наших сельчан и старост сел (Видео)
23/04/2024 17:11
Предпринимается попытка переложить ответственность на наших сельчан и старост сел, сообщил журналистам глава Тавушской епархии ААЦ Баграт Србазан, сославшись на встречу тавушских старост с представителями власти.
«Это просто односторонняя уступка», — сказал Србазан.
Он также коснулся инцидента в Ноемберяне с участием членов организации союз добровольцев "Еркрапа".
"Сегодня члены организации союз добровольцев "Еркрапа" вместе с главой Тавушского отделения организации по имени Юра из села Коти прямо запугали тех людей, которые на эмоциях решили совершить какие-то спонтанные действия. Сасун Микаелян, вы вместе со своими соратниками держите себя в руках, вы охраняете страну, а не сдаете ее, по крайней мере, такой была "Еркрапа". Вы должны охранять, и то, что вы сделали сегодня, — вы несете всю ответственность за происходящее, вы уже второй, третий раз провоцируете. Если вы защитник страны, идите на границу и защищайте границу", - сказал Србазан.