Տավուշից տարածքներ հանձնելու դեմ հանդես եկող  20-ից ավելի քաղաքացիների են բերման ենթարկել ոստիկանները
23/04/2024 21:38
Տավուշից տարածքներ հանձնելու դեմ հանդես եկող 20-ից ավելի քաղաքացիների են բերման ենթարկել ոստիկանները
Ավելի քան 20 քաղաքացու ոստիկանները բերման են ենթարկել Այրումից Բագրատաշենի անցակետ տանող ճանապարհահատվածից, որը սահմանամերձ գյուղերի բնակիչները փակել էին՝ ընդվզելով Տավուշում մեկնարկած սահմանազատման գործընթացի դեմ՝ պահանջելով տարածքներ չզիջել Ադրբեջանին։
News.am-ի տեղեկություններով՝ քաղաքագետ Սուրեն Պետրոսյանը շուրջ 20 քաղաքացու հետ այս պահին ոստիկանության Նոյեմբերյանի բաժնում են, պահեստազորի գնդապետ Միհրան Մախսուդյանը, որը ևս բերման էր ենթարկվել, ազատ է արձակվել, սակայն նա մարմնական վնասվածքներ ունի։
Քիչ առաջ ոստիկանության ուժերը՝ այդ թվում կարմիրբերետավորները, բիրտ ուժ կիրառելով բացել էին Բագրատաշենի անցակետ տանող ճանապարհն ու սկսել բերման ենթարկել քաղաքացիներին։

Сурен Петросян и еще 20 граждан находятся в полиции Ноемберяна, у Махсудяна есть травмы, его отпустили
23/04/2024 22:16
Полиция подвергла приводу более 20 граждан на участке дороги, ведущей к КПП «Баграташен» со стороны Айрума, который перекрыли жители приграничных сел, протестуя против начатого в Тавуше процесса делимитации, требуя не уступать территории Азербайджану.
По информации News.am, в отделе полиции Ноемберяна в настоящее время находятся политолог Сурен Петросян и около 20 граждан, был подвергнут приводу также полковник запаса Мигран Махсудян, которого отпустили, но он получил травмы.
В этом районе сосредоточено большое количество полицейских сил. Применив грубую силу, «красные береты» открыли дорогу, ведущую к КПП «Баграташен», и подвергли приводу граждан.