Տավուշում որևէ դիրք չի հանձնվել. Պաշտպանության փոխնախարար
Տավուշում որևէ դիրք չի հանձնվել. Oragir.News-ի թղթակցին ասել է պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը՝ ի պատասխան հարցին, թե առաջին հենասյունը տեղադրելուց հետո որևէ դիրք հանձնվե՞լ է։
Ի պատասխան հարցին էլ՝ խոսակցություններ կան, որ ադրբեջանցիները Տավուշի հատվածում առաջացել և ինչ-որ կետում արդեն դրոշ են տեղադրել՝ ասել է․«Հետևեք պաշտոնական լրահոսին և նման ստահոդ լուրեր տարածողներին էլ հորդորեք հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»։
Դիտարկմանը՝ այսիքն որևէ փոփոխություն չի՞ եղել, դիրքերի հանձնում չի՞ եղել՝ Սարգսյանն արձագանքել է, որ կառավարությունը շատ թափանցիկ է գործում և որևէ դիրք չի հանձնվել։

В Тавуше ни одна позиция не сдана. Об этом корреспонденту Oragir.News сообщил заместитель министра обороны Арман Саргсян, отвечая на вопрос, были ли сданы какие-либо позиции после установления первого пограничного столба.
В ответ на вопрос: ходят слухи, что азербайджанцы продвинулись в районе Тавуша и где-то уже установили флаг, он сказал: «Следите за официальными новостями и призывайте тех, кто распространяет такие ложные новости, следить только за официальными новостями».
На замечание, были ли какие-то изменения, была ли сдача позиций, Саргсян ответил, что правительство действует очень прозрачно и ни одна позиция не сдана.