Ստացվում է՝ իրենց ներկայացրած տարածքից ավելի մեծ տարածք են տալիս Ադրբեջանին. Կիրանցի բնակիչ
«Ականազերծման աշխատանքներին սպասում ենք, տեսնենք՝ որտեղից են սկսելու։ Կիրանցը դարերի պատմություն ունի, իր գոյության ընթացքում միշտ պայքարի մեջ է եղել, բայց հիմա այսպիսի իրավիճակում ենք, անորոշություն է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստան-Վրաստան միջպետական ճանապարհը փակած Կիրանցի բնակիչներից մեկը։
Նրա խոսքով՝ իրենց ցույց են տվել ուրիշ սահման, բայց գծում են ուրիշ սահման, որը գյուղի ներքևի հատվածով է անցնում։
«Ստացվում է, որ նախատեսած, իրենց ներկայացրած սահմանից ավելի մեծ սահմաններ են ընդգրկվելու, ըստ իրենց, որպես Ադրբեջանի տարածք։ Գյուղի մի քանի տուն հայտնվում է Ադրբեջանի հետ սահմանին։
Ասում էին՝ Հայաստանի հպարտ քաղաքացի, ապագա կա... Ուզում ենք իրենք ներկայացնեն՝ Հայաստանն ի վերջո ապագա ունի՞, թե՞ ոչ։ Ինչի՞ է այս ամենը տանում։ Կործանմա՞ն։ Հող տանք, հա, էլի՞։ Մինչև ե՞րբ տանք։ Հերիք է, էլ տեղ չկա։ Այսպես ապրելն ո՞ւմ է պետք։ Թող զենք տան, մենք պայքարենք, մեր հողը պահեն»,-շեշտեց բնակիչը։

Житель Киранца: Получается, что они отдают Азербайджану больше территории, чем представляли
"Ждем работ по разминированию, посмотрим, где они начнутся. Киранц имеет многовековую историю, за время своего существования Киранц всегда находился в борьбе, а сейчас мы находимся в такой ситуации, это неопределенность", - заявил в беседе с журналистами один из жителей Киранца, перекрывший межгосударственную дорогу Армения-Грузия.
По его словам, им показали другую границу, но они проводят другую границу, которая проходит через нижнюю часть села.
"Очевидно, что территория, переданная Азербайджану, будет включать в себя более крупные границы, чем представленная ими граница. Несколько домов в селе окажутся на границе с Азербайджаном.
Они говорили: «Гордый гражданин Армении, будущее есть... Мы хотим, чтобы они представили, есть ли будущее у Армении или нет. К чему все это ведет? К разрушению? Опять будем отдавать землю? До каких пор? Хватит, больше невозможно. Кому нужна такая жить? Пусть нам дадут оружие, будем воевать и защищать нашу землю", - подчеркнул житель».